Naujienų srautas

Eismas2020.04.10 17:01

Keliai į miestus užverti: savivaldybės skelbia, kur planuojami patikros punktai

20 valandą miestai ir miesteliai blokavo įvažiavimus, tikrindami kiekvieną atvykstančią transporto priemonę. Budės per 3 tūkst. pareigūnų, jiems talkins kariai, šauliai, viešosios tvarkos pareigūnai. Iš viso keliuose bus įrengta per 300 patikros postų, likę įvažiavimai į miestus – uždaryti.

Nors judėjimo ribojimai įsigaliojo nuo penktadienio 20 val. vakaro ir tęsis iki pirmadienio 20 val., Palangos miestas vakaro nelaukė ir kelią į miestą užvėrė dar 14 val.

Didieji Lietuvos miestai dėlioja paskutinius akcentus ir riboti eismą žada pradėti nuo 20 val.

„Policija pasirengusi užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi ir kontroliuoti asmenų judėjimą tarp savivaldybių, tačiau tikime žmonių sąmoningumu ir manome, kad didžioji dalis piliečių liks namuose ir nerizikuos savo artimųjų sveikata. Tiems, kam dėl rimtos priežasties bus būtinybė nuvažiuoti į kitą savivaldybę, kartu su partneriais pasistengsime sudaryti tinkamas sąlygas“, – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi turėti tai įrodančius dokumentus. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz., mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.). Asmenims, kurie neturės dokumentų, teks įrodyti, kad jie turi atitinkamą pagrindą važiuoti į kitos savivaldybės teritoriją, todėl jiems teks užtrukti ilgiau bendraujant su pareigūnais.

Vilniuje žadama uždaryti keliolika kelių

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad nuo penktadienio trims dienoms įvedus draudimą vykti į miestus, bus uždaryta keliolika pagrindinių įvažiavimų į sostinę, bet neatmeta, kad norintieji vis tiek rastų kelių prasmukti į miestą.

Spaudos konferencijoje ketvirtadienį jis patikino, kad policija nuolat ar su pertraukomis patruliuos ties pagrindiniais įvažiavimais į miestą, kur įprastai vyksta didžiausi automobilių srautai, o iš viso bus „keliolika postų“.

„Apie trečdalis visų atvažiuojančiųjų į Vilnių yra iš Kauno pusės, apie trečdalis – iš Ukmergės pusės. Apie šeštadalis visų atvažiuojančiųjų yra iš Trakų pusės (Marijampolės–Alytaus kryptis). Visos kitos žinomos kryptys – Nemenčinė, Molėtai, Minskas, – čia yra mažesnis judėjimas, bet, iš principo, yra keliolika rimtesnių krypčių, kur bus postai“, – kalbėjo meras.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Julija Somorovskaja LRT.lt pasakojo, kad kol kas planuojama įrengti 44 patikros punktus visoje apskrityje. Ji teigė, kad tikėtina, jog Vilniuje punktai atsiras prie pagrindinių įvažiavimų į miestą.

Vilniaus savivaldybė nutarė neviešinti žemėlapio, kuriose vietose keliai bus uždaryti.

Kauno apskrityje bus įrengti 43 policijos postai

Visoje Kauno apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje numatomos 43 vietos, kuriose bus ribojamas eismas ir įrengti patikrinimo punktai, praneša Kauno apskrities policija. Kauno mieste, besiribojančiame su žiedine Kauno rajono savivaldybe, bus įrengti 24 postai. Jonavos rajone numatyti 7, Kėdainių rajone – 7, Kaišiadorių rajone – 5 postai.

„Visų institucijų laukia nelengvas, intensyvus ir kitoks šventinis savaitgalis. Kartu su mūsų pareigūnais viešąją tvarką ir karantino režimo laikymąsi užtikrins Lietuvos policijos mokyklos instruktoriai, Lietuvos šaulių sąjungos savanoriai, Karo policijos pareigūnai. Dėkojame savivaldų vadovams, kurie taip pat prisideda ir prisidės prie sklandaus darbo organizavimo ateinantį savaitgalį. Visų gyventojų prašome suprasti situacijos rimtumą, elgtis atsakingai ir šias šventes ramiai ir jaukiai pasitikti savo namuose, stengiantis nevykti iš jų“, – prašo Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

Klaipėdoje draudžiamieji ženklai pasirodys 19 val.

Penktadienį spaudos konferencijos metu pranešta, kad jau 19 val. dalis Klaipėdos apskrities kelių bus uždaryti, vairuotojams nurodoma vykti per patikros punktus, čia budės policijos pareigūnai.

„Visi savivaldybių centrai bus blokuojami policijos postų. Mes kontroliuosime įvažiuojančias transporto priemones. Esame numatę 34 patikros postus, 7 iš jų bus Klaipėdoje. Pajėgų esame numatę užtektinai. Kelių yra daugiau, todėl visus juos kontroliuosime, dalis bus uždaryti, kai kurie bus stebimi specialia technika“, – pasakojo Klaipėdos apsk. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas.

Jis sakė, kad pareigūnai bus principingi, tačiau tolerantiški. Pareigūnas žada, kad policija pati nuspręs, kuriuos automobilius tikrins. Bus stebima, kas važiuoja automobiliu ir ką veža, todėl jei asmuo sakys, kad vyksta į laidotuves, o dėvės sportinį kostiumą, policija į tai atkreips dėmesį.

Draudimas esą negalios krovininiam transportui ir tokiam transportui, kuris naudojamas darbui.

Alytus pirmasis paskelbė, kur bus blokuojami keliai

Ketvirtadienį Alytaus meras Nerijus Cesiulis pranešė, kur Velykų savaitgalį bus blokuojami keliai ir įrengti tikrinimo postai.

Socialiniame tinkle meras paskelbė žemėlapį, kuriame pavaizduota, kurie keliai įvažiuojantiesiems į Alytų bus užblokuoti policijos pareigūnų. Anot N. Cesiulio, šios vietos jau suderintos su Alytaus policijos vadovybe.

„Mūsų keliuose bus įrengti 4 policijos postai: ties Kauno kryptimi už Miklusėnų, kad gyventojai dar galėtų esant būtinam reikalui atvykti į miestą, ties Simno–Seirijų žiedu, ties Normandijos–Nemuno–Druskininkų gatvių žiedu Pirmajame Alytuje ir ties Vilniaus kryptimi Ulonų gatvėje, prie „Dainavos“ siuvimo fabriko. Tikrinami bus tik į miestus ar miestelius atvykstantys asmenys, išvykstančiųjų pareigūnai nestabdys“, – rašė meras.

Lazdijai blokuos įvažiavimus į du miestus

Lazdijų savivaldybėje ruošiamasi uždaryti įvažiavimus į Lazdijus ir Veisiejus. Anot policijos, miestų prieigose budės policijos pareigūnai, stovės specialūs kelio ženklai.
Pareigūnai naudos visą turimą techniką situacijai stebėti, tarp jų ir vaizdo registratorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi