Naujienų srautas

Eismas2020.04.10 18:25

Ko neišmoko mokykloje, išmokys ženklas: sostinėje pasirodė lentelės, aiškinančios, kaip važiuoti degant žaliam signalui

Sostinėje, Pelesos gatvėje, vietoje žaliosios rodyklės virš šviesoforo išdygo naujas ženklas. Nors sankryža reguliuojama šviesoforo signalais, ženklas vaizduoja, kaip vairuotojai turėtų važiuoti užsidegus žaliam signalui.

Sostinėje nukabinus žaliąsias rodykles ir prie kai kurių šviesoforų sumontavus papildomas sekcijas sukantiems į dešinę, dalis vairuotojų sankryžoje pradėdavo blaškytis.

Jei neužsidegdavo sekcijos signalas, vairuotojai Pelesos gatvėje likdavo stovėti prie šviesoforo, nors degant žaliam pagrindinio šviesoforo signalui, tai daryti galėdavo.

Kad nekiltų tokių nesusipratimų, sostinėje pradėti kabinti ženklai, kuriuose vaizduojama, kaip vairuotojai turėtų važiuoti degant žaliam šviesoforo signalui.

Paprasčiau tariant – jei pagrindiniame šviesofore nėra nupaišytų rodyklių (kaip šviesofore Pelesos g.), žalias signalas leidžia važiuoti visomis kryptimis (net jei nedega papildoma sekcija).

„Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai 8-iose sankryžose mato ryškiai geltonus informacinius skydus, kurie primena taisykles sukantiems į dešinę. Šie skydai įrengti tik tose sankryžose, kuriose jau anksčiau pakeitus KET į dešinę leidžiama sukti įsijungus pagrindiniam šviesoforo žaliam apskritimo formos signalui ir nelaukiant, kol užsidegs papildoma sekcija į dešinę“, - LRT.lt raštu komentavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė

Informaciniai skydai yra dviejų tipų. Pirmieji – kai vairuotojai kerta pėsčiųjų perėją, todėl jiems leidžiama sukti į dešinę tik praleidus pėsčiuosius ir dviratininkus. Jie įrengti:

Spaudos g. prieš sankryžą su Pilaitės pr.

Mokslininkų g. prieš sankryžą su Geležinio Vilko g.

Geležinio Vilko g. prieš sankryžą su Gerosios Vilties g.

Naujojoje Riovonių g. prieš sankryžą su Savanorių pr.

Kito tipo skydai įrengti tokiose sankryžose, kur nėra pėsčiųjų perėjos, o vairuotojams leidžiama į dešinę sukti iš karto įsijungus žaliam signalui ir nelaukiant papildomos sekcijos. Juos vairuotojai mato:

Pelesos g. prieš sankryžą su Dariaus ir Girėno g.

Baltupio g. prieš sankryžą su Ateities g.

Metalo g. prieš sankryžą su Eišiškių pl.

Linkmenų g. prieš sankryžą su Konstitucijos pr.

Jei šviesoforas yra su rodyklėmis, tuomet užsidegus žaliam šviesoforo signalui, važiuoti galima rodyklių rodomomis kryptimis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi