Eismas

2020.04.10 09:45

Klaipėdoje nuo 19 val. atsiras užkardos, policija stebės ne tik kas atvyksta, bet ir ką vežasi

Penktadienį spaudos konferencijos metu pranešta, kaip šventinį savaitgalį bus ribojamas judėjimas Klaipėdos savivaldybėje. Jau 19 val. dalis kelių bus uždaryti, vairuotojams nurodoma vykti per patikros punktus, kuriuose budės policijos pareigūnai.

„Visi savivaldybių centrai bus blokuojami policijos postų. Mes kontroliuosime įvažiuojančias transporto priemones. Esame numatę 34 patikros postus, 7 iš jų bus Klaipėdoje. Pajėgų esame numatę užtektinai. Kelių yra daugiau, todėl visus juos kontroliuosime, dalis bus uždaryti, kai kurie bus stebimi specialia technika“, – pasakojo Klaipėdos apsk. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas.

Jis sakė, kad pareigūnai bus principingi, tačiau tolerantiški. Pareigūnas žada, kad policija pati nuspręs, kuriuos automobilius tikrins. Bus stebima, kas važiuoja automobiliu ir ką veža, kodėl jei asmuo sakys, kad vyksta į laidotuves, o dėvės sportinį kostiumą, policija į tai atkreips dėmesį.

Draudimas negalioja krovininiam transportui ir tokiam transportui, kuris naudojamas darbui.

Klaipėdos apsk. VPK viršininkas A. Motuzas atskleidė, kad postuose dirbs nuo 2 iki 6 policininkų, todėl per pamainą darbuosis apie 100 pareigūnų.

Jis teigė, kad postų įrengimo vietoms taip pat numatytos taisyklės – kelias toje vietoje turi būti apšviestas, turi būti pakankamai pločio transporto priemonei apsisukti.

„Schemos bus paviešintos. Vienose vietose stovės policijos postai, o kitose vietose bus draudžiamieji ženklai ir ten fiziškai pareigūnai lankysis rečiau. Galbūt bus pasitelktos stebėjimo priemonės, vaizdo kameros, tačiau žmonių prašome pamačius ženklus, nepažeidinėti taisyklių“, – sakė savivaldybės Administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Savivaldybės Administracijos direktorius tikina, kad vis dar yra keliaujančių keltais, nors tai daryti jau uždrausta, todėl tokių žmonių grįžimas į gyvenamąsias savivaldybes nebus ribojimas.

„Panašu, kad yra vienas kelias, kaip galima patekti į Klaipėdą nepravažiuojant policijos posto – vandens keliu. Todėl prašau žmonių nebandyti nuirkluoti iki Klaipėdos“, – juokavo Klaipėdos meras.

Spaudos konferencijos metu Klaipėdos meras V. Grubliauskas vyriausiojo policijos komisariato viršininkui A. Motuzui įteikė dėžę medicininių kaukių. Šventinį savaitgalį postuose dirbantys pareigūnai dalins žmonėms apsaugines kaukes, kurių devėjimas viešose vietose nuo penktadienio yra privalomas.

Vyriausybė trečiadienį uždraudė per Velykas gyventojams vykti į kitus miestus. Ribojimas bus taikomas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos.

Trečiadienį Vyriausybės pakeistose karantino sąlygose numatyta, kad ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicinos pagalbą.

Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto.

Judėjimas ribojamas tik į miestus ir miestelius kitose savivaldybėse, nei asmenys gyvena.