Eismas

2020.04.09 16:42

Šimašius apie neviešinamas budėjimo vietas Velykų savaitgalį: nesinori žaisti katės ir pelės žaidimo

Lukas Blekaitis, ELTA2020.04.09 16:42

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad pasirinkta neviešinti vietų, kuriose Velykų savaitgalį bus kontroliuojamas įvažiavimas į miestą, nes, pasak jo, nesinori žaisti katės ir pelės žaidimo.

„Mes pasirinkome tų tikslių vietų neskelbti, nes nesinori veltis į katės ir pelės žaidimą. Maždaug – paskelbsime, kur bus tie postai, o „aš žinau kelią aplinkui ir apvažiuosiu“. Tikrai labai nesinorėtų tokį žaidimą daryti. Galiu garantuoti, kad jei pasitelks vilniečiai ar ne vilniečiai partizaninius būdus ar miško keliukus, tai tikrai ras būdų, kaip prasmukti, bet kviečiu to nedaryti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Šimašius.

Jo teigimu, įvažiuoti į miestą galės tik tie žmonės, kurie turės tam pagrindą.

„Įvažiavimo į miestą kontrolė bus vykdoma bent keliolikoje vietų. Tai darys policijos pareigūnai. Natūralu, kad tai pavesta policijai, o ne savivaldybėms, nes policija turi tam tikrus rimtesnius įgalinimus, mes šiuo atveju tik užtikrinsime ženklų pastatymą ir kitus dalykus, kurie yra privalomi“, – teigė meras.

„Labai norėtųsi pakviesti, kad jei kažkas gyvena Lazdynuose, o jų tėvai Antakalnyje, tai tikrai judėjimas tarp miesto rajonų nėra uždarytas, bet dar nereiškia, kad reikia važiuoti pas šeimos narius, giminaičius ir sveikinti su Velykomis“, – pridūrė R. Šimašius.

Vyriausybės priimtame nutarime numatoma, kad nuo balandžio 10 dienos 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos bus ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, dėl darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo.
Taip pat pranešama, kad ribojimas nenumatomas ir asmenims, kurie kitoje nei savo savivaldybėje turi nekilnojamojo turto, kuris priklauso jiems nuosavybės teise.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.