Naujienų srautas

Eismas2020.04.09 16:44

Birštonas draus važinėti motociklais – palikę transporto priemones, vairuotojai galės tęsti kelionę pėsčiomis

Birštono savivaldybės saugaus eismo komisija priėmė sprendimą uždrausti motociklų eismą Birštono mieste. Motociklininkams bus leidžiama atvykti į automobilių stovėjimo aikštelę, esančią Žvėrinčiaus gatvės pradžioje, ir aikštelę prie prekybos centro „Norfa“.

Birštono savivaldybė savo internetinėje svetainėje skelbia, kad sprendimas buvo priimtas dėl motociklininkų keliamo triukšmo, viešosios tvarkos trikdymo ir įžūlaus elgesio mieste.

Savivaldybės atstovų teigimu Birštonas – tylos ir ramybės kurortas, todėl ir motociklininkų bendruomenė raginama gerbti kurorto tvarką ir Birštono gyventojus.

„Bus įmanoma įvažiuoti į miestą ir palikti motociklus tam numatytose aikštelėse, o toliau motociklininkų bus prašoma kelionę tęsti pėsčiomis. Šiuo laikotarpiu pastebime agresyvų elgesį, kuomet po miestą važinėjama motociklais, keliamas triukšmas. Taip pat norime nedidinti oro taršos“, – LRT.lt pasakojo Birštono savivaldybės Administracijos direktorė Jovita Tirvienė.

Savivaldybės Viešosios tvarkos vyriausiasis specialistas Irmantas Adamonis teigė, kad karantino metu mieste važinėja daug motociklininkų, dalis jų važinėja net šaligatviais. Anot specialisto, pastebėjus tokią situaciją, buvo pateiktas pasiūlymas ir netrukus saugaus eismo komisijos pirmininkas jį palaimino.

„Jau penktadienį 7-iose vietose turėtų atsirasti ženklai. Vieni informuos apie specialias aikšteles, kur bus galima palikti motociklą, kiti – draudžiantys motociklų eismą“, – sakė jis.

Tvarką mieste užtikrins ne tik policija ir viešosios tvarkos specialistai, bet ir patys gyventojai galės fotografuoti pažeidėjus, o iš pateiktų nuotraukų bus nesunku identifikuoti pažeidėją.

Tiesa, I. Adamonio teigimu, draudimas turėtų galioti tik motociklams, mopedai esą galės važinėti, nes jų keliamas garsas ir tarša – ne tokie dideli, kaip motociklų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi