Eismas

2020.04.09 12:45

Kai kurie didmiesčiai skelbia apie blokuojamus kelius ir patikros punktus, meluojantiems gresia baudos

papildyta Vilniaus sav. komentaru
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.09 12:45

Uždaryti keliai, dešimtys patikros punktų ir būrys policininkų, karių, šaulių – tokį vaizdą prieš savo akis išvys kiekvienas įvažiuojantis į miestą Velykų savaitgalį. Policija ragina neišsigąsti vykdomų patikrų ir elgtis pagal taisykles.

Didieji miestai ruošiasi uoliai vykdyti Vyriausybės nurodymus ir nuo penktadienio 20 val. Iki pirmadienio 20 val. kontroliuoti žmonių patekimą į savivaldybes.

Tiesa, ne visi miestai paskelbė arba žada paskelbti žemėlapius su policijos patikros punktais arba blokuojamais keliais, tačiau Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė LRT.lt sakė, kad net tokiu atveju žmonės privalės paisyti kelio ženklų ir į savivaldybes galės patekti tik per kontrolės punktus.

„Iš viso Klaipėdos apskrityje bus įrengti 34 kontrolės punktai, iš jų 7 – Klaipėdos mieste. Įvariavimų yra kur kas daugiau, bet keliai bus uždaryti ir įvažiuoti bus galima tik kontrolės punktų vietose. Punktuose budės policijos pareigūnai, jiems talkins kariai, šauliai, viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, paprasčiau tariant, patekti į miestą bus galima tik tuo keliu, kur bus vykdoma „gyva“ kontrolė“, – pasakojo A. Grauslienė.

Ji ragino piliečius elgtis sąžiningai ir nekeliauti be reikalo. A. Grauslienė sako, kad į miestus galės patekti tik ten gyvenantys, nekilnojamo turto turintys arba kitoje savivaldybėje dirbantys asmenys. Taip pat, išimtiniais atvejais galės patekti tie žmonės, kurie atvyksta lankyti sergančių artimųjų, atvyksta į laidotuves ar pan.

„Pareigūnai bus geranoriški, tačiau jei kil įtarimų, jie užsirašys atvykusiųjų duomenis ir jei paskui paaiškės, kad atvykęs asmuo melabo, už tai irgi bus taikoma atsakomybė“, – tikino ji.

A. Grauslienė patarė žmonėms negudrauti ir neieškoti kelių, kaip apvažiuoti ribojimus. Esą ženklų nepaisymas taipogi užtrauks atsakomybę.

Kaunas dar ruošiasi, o Vilnius žada neskelbti

Kauno apskr. VPK praneša, kad dar vis dėliojamas planas, kur atvykstančiųjų į miestus lauks patikros punktai ir kokie keliai bus blokuojami. Tikslensę informacija vietos policija žada pateikti jau penktadienį.

„Kauno apskritis yra labai didelė, todėl darbai dar vis vyksta. Konkrečios vietos paaiškės greičiausiai penktadienį. Tačiau jau dabar aišku, kad bus pasitelktas pastiprinimas – kariuomenė, šauliai“, – LRT.lt pasakojo Kauno apskr. VPK Komunikacijos skyriaus vedėja Odeta Vaitkevičienė.

Vilniaus apskr. VPK viršininkas Saulius Gagas LRT.lt sakė, kad Vilniuje taip pat dar nėra pabaigti planavimo darbai. Esą apskritis yra labai didelė ir vis dar vyksta pasitarimas su savivaldybe.

Vilniaus savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas LRT.lt pasakojo, kad savivaldybė neviešins žemėlapio su patikros punktais, kaip tai padarė kai kurie Lietuvos miestai.

„Tai yra policijos operacija, ir jei jiems reikės kažkokios pagalbos iš savivaldybės – padėsime. Tačiau mes nusprendėme neviešinti vietų, kuriose vyks policijos patikrinimai. Šios šventės kitokios ir manome, kad žmonės turi būti sąmoningi ir likti namuose, o jei paviešinsime kontrolės punktų vietas, atsiras norinčių gudrauti. Gal kažkas kažką išsiveš, o po švenčių atsiveš“, – sakė A. Bužinskas.

Alytuje bus blokuojami keliai, įrengti 4 patikros punktai

Ketvirtadienį Alytaus meras Nerijus Cesiulis pranešė, kur Velykų savaitgalį bus blokuojami keliai ir įrengti patikrinimo postai.

Socialiniame tinkle meras paskelbė žemėlapį, kuriame pavaizduota, kurie keliai įvažiuojantiems į Alytų bus užblokuoti policijos pareigūnų. Anot N. Cesiulio, šios vietos jau suderintos su Alytaus policijos vadovybe.

„Mūsų keliuose bus įrengti 4 policijos postai: ties Kauno kryptimi už Miklusėnų, kad gyventojai dar galėtų esant būtinam reikalui atvykti į miestą, ties Simno–Seirijų žiedu, ties Normandijos–Nemuno–Druskininkų gatvių žiedu Pirmajame Alytuje ir ties Vilniaus kryptimi Ulonų gatvėje prie „Dainavos“ siuvimo fabriko. Tikrinami bus tik į miestus ar miestelius atvykstantys asmenys, išvykstančiųjų pareigūnai nestabdys“, – rašė meras.

N. Cesiulis pabrėžė, kad tikrinami bus tik į miestus ar miestelius atvykstantys žmonės. Policija išvykstančiųjų nestabdys.

„Pareigūnai į miestą leis įvažiuoti tik dėl labai svarbių priežasčių, pavyzdžiui, mirus artimam giminaičiui, dėl sunkios ligos ar nelaimės, dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Taip pat į miestą bus įleidžiami darbo reikalais arba čia turintys nekilnojamojo turto. Visais kitais atvejais pareigūnai lieps apsisukti ir keliauti, iš kur atvykę“, – dėstė N. Cesiulis.

Policijos postų nepertraukiamas darbo laikas planuojamas nuo balandžio 10 d. 20.00 val. iki balandžio 12 d. 24.00 val.

Lazdijų sav. bus uždaryti įvažiavimai į du miestus

Lazdijų savivaldybėje ruošiamasi uždaryti įvažiavimus į Lazdijus ir Veisiejus. Anot policijos, miestų prieigose budės policijos pareigūnai, stovės specialūs kelio ženklai.

Pareigūnai naudos visą turimą techniką situacijos stebėjimui, tarp jų, ir vaizdo registratorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.