Naujienų srautas

Eismas2020.04.09 08:54

Automobilių prekyba stagnuoja, bet tikimasi pagyvėjimo

BNS 2020.04.09 08:54

Koronaviruso epidemija smogė naujų ir naudotų automobilių prekybininkams, tačiau tikimasi, kad pasibaigus karantinui vairuotojai suskubs įsigyti atidėliotus pirkinius, rašo portalas delfi.lt.

Bendrovė „AutoTyrimai“, remdamiesi „Regitros“ duomenimis, pranešė, kad kovą Lietuvoje užregistruota 41,1 proc. mažiau naujų automobilių. Praėjusį mėnesį įregistruota 2580 naujų automobilių, kai pernai kovą – 4381 automobilis.

„KIA Auto“ pardavimo vadovas Darius Graževičius sako, kad balandį nuosmukis gali būti dar didesnis.

„Kovą apie 40 proc. buvo kritimas, bet karantinas buvo nuo 16 dienos. Kovą dar iš inercijos vyko, buvo užsakyta iš anksčiau, dabar dar važiuoja. O nuo kovo nauji užsakymai smarkiai krito“, – delfi.lt teigė D. Graževičius.

Naudoto transporto pardavėjų asociacijos vadovas Vismantas Baršys sakė, kad praktiškai visi pardavėjai šiuo metu yra išėję atostogų. Jis tikisi pagyvėjimo po to, kai pasibaigs karantinas. V. Baršys užsiminė ir apie nuo liepos 1 dienos įsigaliosiantį automobilio registracijos mokestį.

„Pagyvėjimo dėl naujo mokesčio buvo laukiama, o dabar įtariu, kad bus labai aktyvūs gegužė ir birželis – prieš pat įvedimą. Suskubs pasikeisti iš senesnio į naujesnį, iš naujesnio – į dar naujesnį. Kažkoks pasikeitimas rinkoje turi įvykti“, – sakė V. Baršys.

Bendrovės „Mototoja“ „Toyota“ pardavimo vadovas Gediminas Jekenta vis dėlto pastebi, jog naujų automobilių prekybos mokestis beveik neveikia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi