Eismas

2020.04.08 20:47

Velykų savaitgalį traukiniai judės, kaip judėję, tačiau stotyse keleivių gali laukti netikėti patikrinimai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.08 20:47

Penktadienį nuo 20 val. įsigaliojus judėjimo ribojimui šalyje, traukiniai keleivius veš kaip įprasta. „Lietuvos geležinkeliai“ žmones ragina nekeliauti be reikalo ir tikina, kad pati įmonė nesiims papildomų saugumo priemonių Velykų savaitgalį, tačiau savivaldybės esą gali surengti patikras stotyse.

„Papildomo traukinių reisų mažinimo šventiniam savaitgaliui neplanuojame. Šiuo metu reisai jau optimizuoti per pus, išlaikome būtinąjį susisiekimą į darbus ar kitas svarbias įstaigas. Keleivių srautai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėję daugiau kaip 80 proc. – pagirtina, kad žmonės elgiasi sąmoningai, be reikalo nekeliauja. Taip elgtis skatiname ir per Velykas – saugokite save ir artimuosius, nevykite pas juos ir nerizikuokite brangių žmonių sveikata“, – LRT.lt komentavo „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento atstovė Rūta Atroškaitė.

Nors papildomų saugumo priemonių įmonė nežada imtis, tačiau atitinkamų veiksmų gali griebtis savivaldybės. Anot įmonės komunikacijos departamento atstovės, traukinių stotyse keleiviai gali būti tikrinami.

„Kelionėse traukiniais papildoma kontrolė nenumatyta, bet savivaldybės savo nuožiūra gali organizuoti patikras, pavyzdžiui, stotyse. Tačiau tai jau priklauso nuo konkrečios savivaldybės sprendimo. Šiuo metu tokie ketinimai nėra išreikšti“, – sakė R. Atroškaitė.