Eismas

2020.04.08 18:04

Savivaldybės žada pagalbą policijai: pasirengusios blokuoti kelius, viešins patikrų punktų vietas

Trečiadienį premjerui Sauliui Skverneliui pranešus apie judėjimo ribojimus Velykų savaitgalį, savivaldybės tikina palaikančios Vyriausybės sprendimą ir žada prisidėti. Esant reikalui, keliai bus blokuojami, pasitelktos naujausios technologijos.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas ir Jonavos savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius neabejoja, kad visos 60 Lietuvos savivaldybių pagelbės policijai, tačiau abejoja, kad žmonės puls masiškai pažeidinėti ribojimus.

„Tikrai esame nusiteikę ir savaitgalį prisidėti prie Vyriausybės pastangų užkardyti judėjimą. Prisidėti mes galime techniniais resursais ir savo žmonėmis. Suprantama, kad laikinoms užkardoms reikės medžiagų, pavyzdžiui, statybinių tvorų, kelio ženklų, informacijos apie apylankas. Taip pat gali prireikti viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų pagalbos“, – LRT komentavo M. Sinkevičius.

Anot jo, svarbu ne tik blokuoti kelius, tačiau ir suteikti informaciją žmonėms, paraginti nekeliauti be reikalo.

„Savivaldybėse kalbama su vietos pareigūnais, kuriuos kelius reikėtų galbūt aklinai blokuoti, pastatant statybines tvoras. Šalia to, be abejo, reikia paruošti ir informaciją visuomenei. Pavyzdžiui, Jonava ruošia žemėlapį su numatomomis patikros punktų vietomis. Natūralu, kad neužtversime visų kelių ir nesugaudysime visų norinčių nepaisyti nurodymų, bet dėsime maksimalias pastangas“, – sakė M. Sinkevičius.

Jis tikina, kad karantino metu kai kurių dalykų valdžia išmoko darydami, kadangi situacija yra nauja ir nepatirta. M. Sinkevičius mano, kad buvo ir klaidų, ir nesusikalbėjimo, tačiau anot jo, viskas juda teigiama linkme.

Vilniuje planuoja pasitelkti išmaniąsias technologijas

Pagalbą policijai žada ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Kas liečia pagalbą policijai, tai ji bus suteikta. Pirmiausiai – tai, kas susiję su eismo saugumu, kad ženklai būtų pastatyti tinkamose vietose. Jeigu reikės papildomos pagalbos, suteiksime, tačiau kol kas nesulaukėme kreipimosi“, – žadėjo jis.

Vilniaus meras akcentuoja, kad priimdama sprendimus tiek Vyriausybė, tiek savivaldybės nesistengia visko aklai drausti. Tai esą daroma dėl visuomenės gerovės.

„Čia nėra žaidimas, kur viską uždarome, o kažkas bando rasti kokią nors skylę. Ieškoti kokio nors miško takelio ar keliuko, kuriuo bus galima įvažiuoti. Aš tiesiog kviečiu to nedaryti. Jeigu tai yra ne pagrindinė gatvė ir nėra kažkokios užkardos, nereiškia, kad galima važiuoti“, – apie savo veiksmus ragina pagalvoti R. Šimašius.

Jis sako, kad esant reikiamybei bus pasitelktos ne tik fizinės priemonės, bet ir išmaniosios technologijos.

„Gali būti pasitelkiamos ne tik fizinės, bet ir technologinės priemonės. Su policija kalbėjomės, kad gali būti pastatyti įrenginiai, kurie nuskaitys automobilio valstybinius numerius, todėl tikrai kviečiu elgtis tinkamai ir nežaisti žaidimo „pergudrauk valdžią“, – pasakojo Vilniaus meras.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė nuo penktadienio 20 valandos iki pirmadienio 20 valandos riboti lietuvių keliavimą po šalies miestus ir miestelius.

Nutarimo dėl karantino šalyje pakeitimuose, kuriuos trečiadienį turi tvirtinti Vyriausybė, numatyta, jog ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą.

Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą, nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto.