Eismas

2020.04.08 12:55

Koronavirusu užsikrėtusi moteris Vilniuje keliavo populiariais maršrutais: 1G autobuso ir 6 troleibuso keleivius ragina izoliuotis

LRT.lt, BNS 2020.04.08 12:55

Antradienį iš Santaros klinikų pabėgus moteriai, kuri kaip paaiškėjo yra užsikrėtusi COVID-19, sostinės visuomeninio transporto keleivių prašoma saviizoliuotis.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ praneša, kad iš klinikų pabėgusi moteris vyko visuomeniniu transportu, todėl 1G autobuso ir 6 numerio troleibuso keleivių prašo saviizoliuotis.

Įmonė savo pranešime rašo, kad paaiškėjus informacijai, jog balandžio 7 d. (antradienį) iš Santaros klinikų Infekcinių ligų skyriaus pasišalino moteris, kuriai nustatytas teigiamas COVID 19 atvejis, policija pranešė apie jos kelionės maršrutą.

Turimais duomenimis, moteris tarpe tarp 15.30 – 16.30 val. iš Santaros klinikų vyko iki Žaliojo tilto 1G maršruto autobusu, o nuo Žaliojo tilto stotelės kryptimi link Panerių – 6 maršruto troleibusu.

Visiems keleiviams, kurie balandžio 7 d. vyko šias maršrutais pagal galiojančius LRV ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos nutarimus rekomenduojama 14 dienų saviizoliacija:

1G maršruto autobusas, judėjęs nuo Santariškių link Stoties ir į Žaliojo tilto stotelę atvykęs 15.35 val.
1G maršruto autobusas, judėjęs nuo Santariškių link Stoties ir į Žaliojo tilto stotelę atvykęs 15.51 val.
1G maršruto autobusas, judėjęs nuo Santariškių link Stoties ir į Žaliojo tilto stotelę atvykęs 16.03 val.
1G maršruto autobusas, judėjęs nuo Santariškių link Stoties ir į Žaliojo tilto stotelę atvykęs 16.16 val.

6 maršruto troleibusas nuo Žaliojo tilto stotelės link Panerių pajudėjęs 16.00 val.
6 maršruto troleibusas nuo Žaliojo tilto stotelės link Panerių pajudėjęs 16.05 val.
6 maršruto troleibusas nuo Žaliojo tilto stotelės link Panerių pajudėjęs 16.15 val.
6 maršruto troleibusas nuo Žaliojo tilto stotelės link Panerių pajudėjęs 16.23 val.
6 maršruto troleibusas nuo Žaliojo tilto stotelės link Panerių pajudėjęs 16.30 val.

Primenama, kad kiekviena viešojo transporto priemonė yra valoma po kiekvieno reiso. Dezinfekuojami išoriniai paviršiai, skirti keleiviams laikytis – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai. Naktį viešojo transporto parkuose kruopščiai dezinfekuojamas visas transporto priemonės salonas. Keleiviai dezinfekuotis rankas gali ir autobusų, troleibusų viduje, prie vidurinių durų – tai daryti rekomenduojama kaskart įlipus ir išlipus iš viešojo transporto. UAB „Grinda“ pajėgos dezinfekuoja ir viešojo transporto stoteles.

Karantino laikotarpiu stebimi ryškiai sumažėję keleivių srautai, tačiau aktyviausiose stotelėse srautus reguliuoja viešojo transporto kontrolė, jog keleiviai užimtų tik sėdimas vietas, nesėdėtų vienas priešais kitą ir laikytųsi kitų saugumo reikalavimų. Skaičiuojama, kad vidutinis keleivių srautas greituosiuose maršrutuose šiuo metu yra sumažėjęs maždaug 81 proc., pagrindiniuose ir privežamuosiuose autobusų maršrutuose – 75 proc., troleibusų maršrutuose – 79 proc.

Jei jums 60 metų ir daugiau, pajutę ūmius kvėpavimo infekcijos požymius, pakilus aukštai temperatūrai, prasidėjus dusuliui, privalo nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112. Jaunesni nei 60 metų, pajutę peršalimo simptomus, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti nemokama linija 1808.

Policija moterį rado namuose, pradėtas tyrimas

Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, moterį radę pareigūnai su ja kontakto neturėjo, iškvietė medikus, kurie pacientę grąžino į Santaros klinikas.

Policija tuo pačiu pradėjo tyrimą dėl to, kad buvo sukeltas pavojus kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga infekcine liga.

Už pabėgimą iš gydymo įstaigos, pagal Baudžiamąjį Kodeksą, moteriai gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Vilniaus apskrities policijos atstovės teigimu, netrukus prokurorai turėtų spręsti dėl kardomosios priemonės.

Bet kuriuo metu, paaiškėjus, kad moteris užkrėtė koronavirusu kitus asmenis, tyrimas gali būti perkvalifikuotas – tokiu atveju moteriai grėstų bauda, areštas arba laisvės atėmimas ir trejų metų.