Eismas

2020.04.08 15:09

SAM siūlo policijai fiksuoti automobilių numerius, jei virusas plistų į miestelius, galėtų taikyti atsakomybę

atnaujinta 15.09

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos konferencijos metu Aurelijus Veryga sakė, kad Velykų savaitgalį prie įvažiavimų į miestelius turėtų budėti policijos pareigūnai.

„Policija turi geras priemones situacijos stebėjimui. Automobiliuose sumontuoti registratoriai, todėl kilus įtarimams, kad iš kito miesto atvykęs žmogus ką nors užkrėtė, būtų galima atsekti ir taikyti atsakomybę“, – sakė A. Veryga.

Ministras teigė, kad platesnis veiksmų planas bus aptartas trečiadienį Vyriausybėje. Tačiau anot A. Verygos, policija turi visus įrankius, padėsiančius kontroliuoti žmonių judėjimą Velykų savaitgaliu.

„Jei liga pradės plisti, turėsime svarstyti ne tik apie karantino pratęsimą, bet ir imtis griežtesnių priemonių“, – piliečius įspėjo A. Veryga.

Nutarimo dėl karantino šalyje pakeitimuose, kuriuos trečiadienį turi tvirtinti Vyriausybė, numatyta, jog ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą.

Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą, nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto.

Velykų savaitgalį visoje šalyje dirbs maždaug 3 tūkst. pareigūnų, kurie užtikrins viešąją tvarką keliuose

„Savaitgalį keliuose bus įrengta 300 policijos postų, kuriuose automobiliais vykstantys piliečiai bus tikrinami, ar nepažeidžia izoliacijos taisyklių. Šį kartą mums visiems svarbiausia turi būti kitų žmonių saugumas ir sveikata“, – pranešime spaudai cituojama vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet taip pat patruliuos ir viešose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus. Policija tuo pačiu reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas“, – teigia Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Požėla: mūsų tikslas nėra nubausti – norėčiau, jog per savaitgalį nebūtų išrašytas nė vienas protokolas

Policijos pareigūnams, vidaus reikalų ministrės pavedimu, viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Policija pasitelks ir kitas, viešai nematomas technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą ir suvaldyti situaciją Šv. Velykų savaitgalį.

Nuo balandžio 3 d. policija surašė beveik 350 protokolų dėl izoliacijos ar karantino pažeidimų.