Eismas

2020.04.07 16:52

Jau nuo penktadienio gali būti užtverti kai kurie keliai, pasitelkiama policija

atnaujinta 17:25
Aida Murauskaitė, Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.04.07 16:52

Velykų savaitgalį bus apribotas judėjimas Lietuvoje. Tai pranešė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

G. Surplys sakė, kad visus judėjimo ribojimus būsimą savaitgalį Vyriausybė apibrėš trečiadienį. Bet jis įspėjo, kad Lietuvoje bus užtverti kai kurie keliai.

„Žmonės turėtų susilaikyti nuo kelionių. Bus paprašyta savivaldybių, kad kai kuriuos kelius užtvertų, kad būtų mažiau patikros punktų“, – sakė VIG vadovas.

Jis pabrėžė, kad bus pasitelkti pareigūnai, kurie tikrins įvažiavimus į miestus ir miestelius. Tačiau, anot G. Surplio, bus leidžiama vykti į sodybas ar išskirtiniais atvejais – ligos, laidotuvių atveju ar į darbą, jei tai yra būtina.

Dėl ribojimų įsigaliojimo Vyriausybė spręs trečiadienį.

Lietuvos policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis LRT.lt sakė, kad kol kas dar niekas neaišku, todėl kalbėti apie tai, kiek pajėgų prireiks ir kaip bus vykdomas planas per anksti.

„Dabar rengiamas planas, kuris bus pristatytas trečiadienį. Kol kas dar neaišku, kaip viskas vyks, ir ko reikalaus Vyriausybė“, – sakė R. Matonis.

Paklaustas, kaip vertina sprendimą riboti judėjimą per Velykas ir ar tai nebus papildomas krūvis pareigūnams, R. Matonis vertinti nepanoro.

„Politikai sprendžia, o mes vykdome“, – tikino Lietuvos policijos departamento atstovas.