Naujienų srautas

Eismas2020.04.07 12:13

Panevėžio rajone įgriuvo miškavežio svorio neatlaikęs tiltas, vilkikas įstrigo

Margiris Meilutis, BNS 2020.04.07 12:13

Pirmadienį Panevėžio rajone įgriuvo per jį važiuojančio miškavežio svorio neatlaikęs tiltas, vilkikas įstrigo, sprendžiama kaip jį nukelti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė, kad tiltas Liūdynės kaime įlūžo apie 20 valandą, per jį važiuojant miškavežiui „SCANIA R144“. Ant tilto užvažiavęs vilkikas pakrypo į šoną, iš jo lašėjo degalai.

Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai iš žemių supylė pylimą, kad teršalai nepatektų į Nevėžį, kurui surinkti pastatytos talpos.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis sakė, kad šiuo metu yra svarstoma kaip nukelti miškavežį nuo įlūžusio tilto, tam reikalinga speciali technika.

„Sudėtinga situacija, buvo užsisakę 50 tonų keliamosios galios kraną, bet įvertinus situaciją vietoje, buvo nustatyta, kad tai per mažos keliamosios galios kranas. Dabar turim pažadą iš UAB „Montuotojas“, kad po pietų turėtų atvažiuoti įsivertinti su visa technika šimto tonų keliamosios galios kranas ir bandysime iškelti“, – antradienį BNS sakė E. Lunskis.

„Tų kranų, kaip suprantat, nėra daug – Panevėžyje tik vienintelė įmonė. Jų specialistai vertino situaciją taip skeptiškai, kad gali ir tos galios neužtekti“, – pridūrė savivaldybės administracijos direktorius.

Pasak E. Lunskio, kelias vedantis link tiltą pernai buvo asfaltuotas, jis priklauso Panevėžio rajono savivaldybei. Kam priklauso tiltas dar aiškinamasi, bet įmonei, kurios vilkikas įstrigo, teks atsakyti už jo sugadinimą.

„Tilto keliamoji galia tikrai nepritaikyta tokiam transportui, stovėjo ženklai, kad krovininiam transportui eismas draudžiamas, bet aš kaip supratau iš įmonės paaiškinimų, kad pagal navigaciją važiavo, taip vedė, tamsus metas, rizikavo pervažiuoti ir lūžo tas tiltas (...) suprantu, kad įmonės savininkui tai brangiai kainuos“, – sakė Eugenijus Lunskis.

Šiuo metu apsaugą įvykio vietoje užtikrina miškavežio savininkai, aplinkai grėsmės nėra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi