Naujienų srautas

Eismas2020.04.03 17:52

Lietuvos–Latvijos pasienyje susiformavo kilometrinės vilkikų eilės

Ignas Jačauskas, BNS 2020.04.03 17:52

Pasienyje su Latvija, ties Grenstalės–Saločių patikros postu susiformavo kelių kilometrų vilkikų eilės.

Pasienyje su Latvija, ties Grenstalės–Saločių patikros postu susiformavo kelių kilometrų vilkikų eilės.

Kaip BNS informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, eilėje Latvijos pusėje paskutiniai vilkikai stovi maždaug už 12 kilometrų nuo patikros punktų, tačiau dėl didelių tarpų tarp transporto priemonių tikroji eilė siekia 5–6 kilometrus.

„Specialistai tikrina vairuotojų sveikatą, temperatūrą, tikrinami dokumentai, bet procedūros užtrunka apie 1–2 minutes, eilė juda“, – sakė G. Mišutis.

Anot jo, nors šis postas nuo penktadienio yra vienintelis, per kurį į Lietuvą iš Latvijos gali patekti ne krovininis transportas, lengvųjų automobilių eilės čia nėra.

Ketvirtadienio vakarą Grenstalės-Saločių patikros poste dėl minimų procedūrų taip pat buvo susidariusi 12 kilometrų eilė, penktadienį ryte ji buvo išsiskirsčiusi.

Lietuva nuo vidunakčio iš ketvirtadienio į penktadienį dar labiau apribojo patekimą lengvaisiais automobiliais į šalį ir iš jos. Be minėto Latvijos pasienio punkto, į Lietuvą dar galima atvykti iš Lenkijos, per Kalvarijos-Budzisko patikros punktą, iš Baltarusijos ir Rusijos lengviesiems automobiliams ir jų keleiviams atvykti draudžiama.

Ribojimai netaikomi krovininiam transportui, jie į Lietuvą gali atvykti per visus veikiančius patikros punktus pasienyje su Latvija, Lenkija, Rusija, Baltarusija.

Judėjimo ribojimai galioja paskelbus karantiną, jis truks mažiausiai iki balandžio 13-osios, terminą svarstoma pratęsti. Nuo šeštadienio nakties Lietuvoje taip pat bus uždaryta ir oro erdvė keleiviniams skrydžiams, išskyrus atskiras išimtis, taip pat bus draudžiama atvykti keltams, išskyrus vienintelį reisą Kylis–Kaipėda–Kylis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi