Eismas

2020.04.05 17:29

Bandymas nukarūnuoti „Tesla“ – amerikiečiai sukūrė 650 km įveikiantį elektromobilį su maža baterija

LRT.lt2020.04.05 17:29

Amerikiečių gamintojas „Lucid“ stoja į kovą su „Tesla“. Nors modelio „Air“ pristatymas turėjo vykti Niujorko automobilių parodoje, tačiau organizatoriams dėl COVID-19 nukėlus parodą į rūgpjūčio pabaigą, pasauliui teks palaukti oficialios elektromobilio premjeros, rašo caranddriver.com.

Nors automobilio pristatymas vyks vėliau, tačiau gamintojas šį laiką išnaudojo bandydamas automobilį įveikiant ilgas distancijas. Rezultatas – su pilnai įkrauta baterija įveikta beveik 650 km. Toks skaičius gali kelti nerimą Elonui Muskui ir jo „Tesla Model 3“, kuris tikėtina ir bus pagrindinis „Lucid Air“ konkurentas. Pagal įveiktų kilometrų rodiklį „Model 3“ nusileidžia beveik 20-čia kilometrų.

Šią savaitę „Lucid“ pasidalijo vaizdais, kaip buvo atliekami automobilio bandymai. Bendrovės darbuotojai kelionę pradėjo Niuarke, Šiaurės Karolinoje ir nuvažiavo iki Kalifornijos Ramiojo vandenyno pakrantės bei sustojo Santa Monikos prieplaukos. Kitą dieną (naktį įkrovus bateriją), jie iš Los Andželo nuvyko į „Crissy Fields“ San Franciske.

Anot gamintojo, abiejų kelionių metu buvo įveikta po daugiau nei 650 kilometrų. „Google Maps“ paskaičiavo, kad kelionės iš Los Andželo į San Franciską ir atgal metu buvo įveikta 661 kilometras.

„Lucid“ sako, kad automobilio baterijų sistema tra suderinta su „protingo diapazono“ sąvoka. Gamintojo planas buvo sukonstruoti efektyvesnę bateriją, o ne bandyti į transport priemonę sutalpinti kuo daugiau kilovatvalandžių. Aukštos klasės „Air“ versija bus gaminama su 110 kWh baterija, esančia po sėdynėmis.

„Nematuojame elektromobilių progreso pagal baterijos dydį. Priešingai, visiems linkiu sukurti mažą bateriją. Pažvelkite į diapazono efektyvumą su mažiausiomis įmanomomis baterijomis“, – dar vasario mėnesį sakė „Lucid“ generalinis direktorius Peteris Rawlinsonas.

„Lucid Air“ gali sulaukti BMW, „Mercedes“ ir „Audi“ gerbėjų dėmesio, nes automobilio salonas bus erdvus ir prabangus. Spėjama, kad automobilio kaina prasidės nuo 55 tūkst. eurų. Nors „Lucid Air“ turėtų įveikti „Tesla Model 3“ pagal nuvažiuojamą atstumą, tačiau „Model 3“ yra kone perpus pigesnis už „Lucid Air“.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.