Naujienų srautas

Eismas2020.04.05 14:53

37-is metus troleibusą vairuojantis bitininkas: „Dirbu dėl žmonių, ne dėl atlyginimo“

„Būdavo labai didelis šurmulys, iš gamyklų daugybė žmonių važiuodavo. Troleibusai perkrauti. Žmonės suirzę. O dabar yra laisviau, keleivių mažiau. Žmonės dabar yra paslaugūs, jaunimas labai mandagus, šypsosi. Jaučiasi, kad su laikmečiu žmonės keičiasi“, – LRT RADIJUI sako už troleibuso vairo sėdantis bitininkas Gintautas Jasiulevičius.


Stresą mieste nuima gamtos ramybė

Beveik 300 bičių šeimų turintis Kazlų Rūdos savivaldybės bitininkas Gintautas Jasiulevičius derina kelis darbus. Kaune vyras troleibusą vairuoja jau beveik keturiasdešimtmetį, o po darbų mieste grįžta į savo bityną. „Iš ryto vairuoju troleibusą, o paskui, pasikeičia pamaina, atvažiuoju čia, prie bičių“, – sako Gintautas.

Nors darbai, pasak vyro, atrodo skirtingi, tačiau vienas kitą papildo. „Vairuojant troleibusą būna stresinių situacijų, įtampos. O grįžęs į bityną, atsigaunu gamtoje, tas stresas atlėgsta.

G. Jasiulevičius troleibusą laikinosios sostinės gatvėmis vairuoja jau 37-tus metus. Bitininkas tikina labai mylintis miestą ir kiekvieną jo kampelį. „Labai myliu miestą, labai myliu Kauną. Kiekvienas grindinio akmenukas yra mano žvilgsnio nugludintas, – vaizdingai kalba vyras. – Miestas, o ir žmonės labai pasikeitė.“

Žavi tarpukarį prisimenantys kauniečiai

Ūsuotos transporto priemonės vairuotojas tikina dirbantis dėl žmonių, o ne dėl atlyginimo. „Dėl žmonių, o ne dėl atlyginimo dirbu. Ne dėl reikalo“, – sako energijos ir geros nuotaikos nestokojantis Gintautas.

Tarybiniais metais senieji kauniečiai mane labai žavėdavo, sako G. Jasiulevičius. „Jie prisimindavo tarpukario laikus. Įlipdavo inteligentiški žmonės, su kaklaraiščiu ir sakydavo, ten kur buvo Raudonosios armijos prospektas ar kitos tarybiniais vardais pavadintos vietos, kad yra Savanorių prospektas ir kitus lietuviškus pavadinimus primindavo, – pasakoja pašnekovas. – Tokie žmonės labai ypatingai nuteikdavo.“

„Tarybiniais metais būdavo labai didelis šurmulys, iš gamyklų daugybė žmonių važiuodavo. Troleibusai perkrauti. Žmonės suirzę. O dabar yra laisviau, keleivių mažiau. Žmonės dabar yra paslaugūs, jaunimas labai mandagus, šypsosi. Jaučiasi, kad su laikmečiu žmonės keičiasi“, – džiaugiasi ūkininkavimą su troleibuso vairuotojo darbu suderinantis vyras.

Džiaugiasi užsienio studentų gausa

Troleibuso vairuotoją ypač džiugina užsienio studentų gausa. Anot jo, Kaunas kasmet tampa vis labiau kosmopolitiškesnis. „Labai maloniai nuteikia įvairių šalių jaunimas, – tikina pašnekovas. – Jie čia mokosi, vertina mūsų studijų kokybę. Jaučiasi, kad Kaunas jau ne provincialus miestas. Kosmopolitiškėja.“

Jei būsi įsitempęs ir nervuotas, bitės sugels, o vairuojant troleibusą – nukris kontaktiniai laidai. Visą laiką save turi disciplinuoti.

Gintautas pastebi, kad vairuotojai gatvėse darosi vis labiau sąmoningesni. „Ypač tada, kuomet būna labai didelės spūstys. Automobilių, iš ties, labai padaugėjo, – sako G. Jasiulevičius. – Dabar vairuotojai yra priversti vienas kitą praleisti, nes kitu atveju nebūtų galima pravažiuoti tos spūsties. Ypač visuomeninį transportą, tai dauguma vairuotojų praleidžia. Rytinės spūstys būna didelės. Vairuotojas vienas, o troleibuse šimtas žmonių, tai dauguma susipranta ir praleidžia mus.“

Vyras pasakoja, kad su troleibusu reikia elgtis, kaip ir su bitėmis, ramiai. Anot jo, jei būsi įsitempęs ir nervuotas, bitės sugels, o vairuojant troleibusą – nukris kontaktiniai laidai. „Visą laiką save turi disciplinuoti. Todėl bitininkai yra labai ramūs žmonės“, – šypsodamasis kalba Gintautas Jasiulevičius.

Plačiau – radijo įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi