Eismas

2020.04.02 17:33

Policija atsisako masinių vairuotojų alkoholio patikrinimų

Paulina Levickytė, ELTA2020.04.02 17:33

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad dėl pareigūnų bei piliečių saugumo šiuo metu policija yra apribojusi reidus, kuomet įvairiais alkotesteriais masiškai tikrinami vairuotojai.

„Šiuo metu saugant savo pareigūnus ir saugant mūsų klientus, esame atsisakę masinių reidų, kuomet įvairiais alkotesteriais masiškai tikrinami asmenys. Šiek tiek esame perorientavę savo veiklą, kadangi mūsų patrulių yra dabar daugiau gatvėse, faktiškai kai kuriomis dienomis būna netgi dvigubai daugiau patrulių, nei įprastai buvo prieš karantiną. Todėl mes turime pajėgumų stebėti iš esmės vairavimą, vairuotojus bei jų vairavimo stilių. Taip pat reaguojame į pranešimus apie neblaivius vairuotojus ir, remiantis tokia metodika, bandoma eliminuoti neblaivius vairuotojus iš eismo“, – sakė R. Požėla.

ELTA primena, kad vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, jog policija dėl siaučiančio koronaviruso naudos bekontakčius alkotesterius vairuotojų blaivumui pamatuoti.

„Pareigūnai pasirengę ir kasdien analizuojame situaciją. Yra alkotesteriai bekontakčiai, jie bus naudojami. Bet ir alkotesteriai yra vienkartinio naudojimo priemonė, saugiai galima panaudoti. Bet policija jau informavo, kad daugeliu atvejų, jei situacija blogės, bus naudojami bekontakčiai alkotesteriai nustatyti neblaivius vairuotojus keliuose“, – Vyriausybės valandoje Seime sakė R. Tamašunienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.