Eismas

2020.04.01 11:24

Į Alytaus viešąjį transportą – tik su apsauginėmis kaukėmis ir pirštinėmis

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.01 11:24

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą nuo trečiadienio Alytaus miesto viešojo transporto keleiviai privalės dėvėti pirštines, būti su apsauginėmis veido kaukėmis, ar kitomis nosį ir burną dengiančiomis priemonėmis. Miesto vadovai ragina gyventojus laikytis riekalavimų ir siūlo kaukes pasigaminti patiems, nes tik pasirodžius vaistinėse jos iš karto išgraibstomos.

Nuo trečiadienio į Alytaus miesto viešąjį transportą – tik su pridengtu veidu ir pirštinėmis. Alytuje jau mažiausiai 13 užsikrėtimo atvejų. Tiesa, kaip bus drausminami alytiškiai, nesisaugantys nuo koronaviruso užkrato, savivaldybė sako dar nenusprendusi.

„Apsisaugojimo priemonių yra, galima pasidaryti ir namuose, galima šaliką užsidėti ar medžiagos gabalą, be abejo nebus taip, kad nevešime, kad stumsime iš autobuso, bet aš manau, kad jeigu 9 žmonės bus su apsisaugojimo priemonėmi ir vienas be, tai jis pats nemaloniai jausis“, – sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Sumažėjus srautams daugiau nei perpus, po Alytų kursuoja vos pusė autobusų iš 60. Viešasis transportas rieda tik rytais nuo penktos iki devintos ir po pietų pustrečios valandos iki 17. Savaitgaliais jis išvis nevažiuoja.

Po pietų autobusai rieda tušti, daugiausia keleivių anksti ryte, vykstančių į darbą pramonės rajone.

„Mes prašom ir skelbimus rašom, kad sėdėtų šachmatų forma. Bet to neįmanoma pasiekti,laukia žmonės, ir sėdi vienas prie kito, vienas kitas stovintis. Vairuotojas ne administratorius , kad stumdytų žmones ir kelt didesnę sumaištį“, – pasakojo „Kautros“ Alytaus filialo vadovė Gražina Čepukaitienė.

Alytaus vaistinėse jau netrūksta dezinfekcinio skysčio, vienkartinių pirštinių, tačiau apsauginių kaukių, jei ir gaunama, jos išperkamos akimirksniu.

„Gavę vienkartinių pirštinių, jų dideliais kiekiais nepardavinėjame, kad kuo daugiau klientų galėtų apsisaugoti, po penkias ar dešimt porų.<…> Kaukių pardavimas yra ribojamas – žmogui viena, dvi daugkartinės kaukės“, – komentavo vaistinės „Benu“ vedėja Jūratė Vaičiūnienė.

Savo gyventojams daugkartines kaukes jau dalija Kazlų Rūdos savivaldybė, Alytaus meisto vadovai sako, kad jų labiau trūksta kitoms įstaigoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.