Eismas

2020.03.31 22:13

„Ford“ gamins ne tik plaučių ventiliatorius – medikams sukūrė respiratorių iš pikapo dalių

LRT.lt2020.03.31 22:13

„Ford“ paskelbė, kad kartu su „GE Healthcare“ per ateinančius tris mėnesius pagamins 50 tūkst. plaučių ventiliatorių, reikalingų COVID-19 užsikrėtusiems pacientams, rašo automobilemag.com.

Automobilių gamintojas taip pat tikina, kad net ir įvykdžius šį planą, plaučių ventiliatorių gamyba nesustos ir ateityje per mėnesį bus pagaminta dar 30 tūkst. įrenginių.

Tai yra didelis ir žaibiškas darbo krypties keitimas, žinant tai, kad gamykloje, kur dabar pradėti gaminti ventiliatoriai, buvo gaminami automobiliai ir jų komponentai.

Plaučių ventiliatoriai padeda įstumti deguonį į plaučius, kuomet patys pacientai nebegali savarankiškai pripildyti jų oru.

„Ford“ gaminami ventiliatoriai yra paprastesnė plaučių ventiliatoriaus versija, kadangi supaprastinus dizainą, juos pagaminti galima kur kas greičiau. Ventiliatoriai pasižymi mobilumu, juos būtų galima nesunkiai naudoti lauko ligoninėse, ligoninės priimamajame arba intensyvios terapijos skyriuje. Iš tvirtų medžiagų pagaminti ventiems ventiliantoriams nereikalinga elektros energija.

Be ventiliatorių „Ford“ taip pat neseniai sukūrė medikams skirto respiratoriaus prototipą, kurio gamybai panaudojo pikapo „F-150“ dalis.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.