Naujienų srautas

Eismas2020.03.31 15:14

Senjorai moja ranka į karantiną – viešuoju transportu masiškai traukia į kapines ir sodus

Nors koronavirusas ypač pavojingas senyvo amžiaus žmonėms, ne visi senjorai įsiklauso į rekomendacijas. Šiaulių keleivių vežimo bendrovė kai kuriuose maršrutuose net per karantiną fiksuoja išaugusius keleivių srautus. Nemokamai keliaujantys senjorai, dažnai be jokių apsaugų traukia į sodus ar kapines.

Keleivių vežimo bendrovė „Busturas“ viena pirmųjų atšaukė visus tarpmiestinius maršrutus. retesnis ir miesto autobusų grafikas. Nors keleivių sumažėjo, kai kurie maršrutai ypač populiarūs. Dažniausiai važiuoja senjorai.

Įmonės autobuso vairuotojas pripažįsta, kad pensinio amžiaus keleivių šiuo metu dauguma.

Per vieną savaitgalio dieną Šiaulių autobusais keliavo apie pusę tūkstančio 70-mečių ir vyresnių, jiems kelionės yra nemokamos arba su didele nuolaida.

„Karantinas senolių visiškai nestabdo ir jų skaičius tuose maršrutuose netgi didėja.<…> Pagrindinės kryptys kur keliauja senjorai, tie visi pagyvenę žmonės, t. y. į sodus ir į kapines“, – teigė įmonės „Busturas“ keleivių pervežimo skyriaus vadovas Marius Zdanavičius.

Nors per karantiną mieste kursuoja daugiau pailgintų autobusų, ir artimo kontakto išvengti dažniausiai pavyksta, senjorus nuo kelionių bandoma atkalbėti. Auklėjamojo darbo ėmėsi ir kontrolieriai.

„Tikrai daug senelių, kurie galėtų išvengti važiavimo, ir to transporto, ir viešų vietų, yra sąlygos ir savanoriai, gali padėti ir giminės, ir artimieji, bet važiuoja ir tiek“, – pasakojo kontrolierė Ilona Nazarovienė.

„Ką čia gali išsisaugot? Čia jaunesnio amžiaus turi saugotis, o kai esi senas, jau nebebijai tos mirties“, – į pastabas sureagavo šiaulietė Sofija.

Siekdami sumažinti rizikos grupėje esančiųjų keliones, kaimynai latviai ėmėsi drastiškų priemonių – Rygoje panaikintos visos kelionių lengvatos pensininkams, moksleiviama ir studentams miesto transporte.

Medikai įspėja, kad koronavirusas itin pavojingas vyresniems žmonėms, ypač sergantiems lėtinėmis ligomis.

„Sukelia tokias ligas, kaip plaučių uždegimą, pažeidžia plaučių audinį taip pat gali sukelti miokarditą, o dažnai senoliai turi va tas širdies kraujagyslių ligas, turi plaučių ligas, ir dėl to šitas virusas yra jiems labai pavojingas“, – pasakojo šeimos gydytoja Kristina Slonksnė.

Pasak sveikatos specialistų, viešasis transportas, kad ir kaip dažnai dezinfekuojamas, yra viena pagrindinių užsikrėtimo vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi