Naujienų srautas

Eismas2020.03.31 12:51

Teismas priėmė sprendimą dėl iš geležinkelių konkurso pašalintos įmonės „Telekonta“

BNS 2020.03.31 12:51

Inžinerinių sprendimų bendrovė „Telekonta“ iš „Lietuvos geležinkelių“ rengto Vilniaus mazgo ir Kaišiadorių–Klaipėdos ruožo elektrifikavimo priežiūros konkurso pašalinta teisėtai, galutinai nutarė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kovo 26 dieną atmetė „Telekontos“ skundą ir paliko nepakeistus Lietuvos apeliacinio ir Vilniaus apygardos teismų pernai priimtus sprendimus.

„Telekonta“ iš konkurso pašalinta pernai balandį, jai pradžioje nenurodžius, jog remsis kitų bendrovių pajėgumais, Vėliau įmonė nebegalėjo tikslinti paraiškos ir nurodyti subrangovų.

Savo ruožtu „Telekonta“ teigė, kad ji turėjo teisę tikslinti paraišką ir remtis subrangovų pajėgumais.

LAT teigimu, ginčo dėl šių sąlygų sampratos tarp dalyvių nebuvo, todėl tai patvirtina, jog patiems konkurso dalyviams jos buvo aiškios. Be to, anot teismo, „Telekonta“ neginčijo sąlygų dėl jų neaiškumo ar neatitikties įstatymams.

„Lietuvos geležinkeliai“ 2018-ųjų rugsėjį skelbtą techninės priežiūros konkursą, dalyviams pasiūlius per dideles kainas ir juos visus atmetus, nutraukė pernai lapkritį. Bendrovė naują konkursą ketina paskelbti artimiausiu metu.

Elektrifikavimo rangovo konkursą laimėjo Ispanijos bendrovė „Elecnor“, su kuria pernai gruodį pasirašyta 363 mln. eurų vertės sutartis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi