Eismas

2020.03.30 19:30

Eismas nuo balandžio: keičiasi greičiai keliuose, greitkelyje Vilnius–Kaunas – nauji ribojimai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.30 19:30

Nuo balandžio vairuotojų laukia pokyčiai. Ateinantį mėnesį ne tik keičiasi padangų sezonas, bet ir greičiai šalies keliuose.

Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojamos vasarinės padangos, primena policija.

Nors Lietuvoje iki balandžio 13-osios pratęstas karantinas, tačiau autoservisai toliau tęs darbus. Lietuvos autoservisų asociacijos direktorius Ainis Petkus LRT.lt tvirtino, kad autoservisai griebiasi dar didesnių saugumo priemonių kovoje su koronavirusu ir greižtina autoservisų tvarką.

Vairuotojai raginami rezervuoti laiką iš anksto ir atvykti į autoservisą tik suderinus vizitą.

Esą taip ne tik saugiau, tačiau ir autoservisai gali koreguoti klientų srautus taip, kad atvykusiems klientams netektų lūkuriuoti.

LRT.lt primena, kad iki balandžio 10-osios būtina pasikeisti tik dygliuotas žiemines padangas. Nedygliuotomis žieminėmis padangomis galima važinėti ir vasarą, tačiau vairuotojai raginami įvertinti padangų būklę ir tai, kad padangos gali gerokai greičiau sudilti.

Keičiasi leistinas greitis

Nuo balandžio mėnesio keičiasi ir greičiai greitkelyje bei magistraliniuose keliuose.

„Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu“, – rašoma policijos komentare.

Kol kas Lietuvoje yra vienas greitkelis Vilnius–Kaunas ir dvi automagistralės – Kaunas–Klaipėda bei Vilnius–Panevėžys. Vairuotojai raginami atkreipti dėmesį, jog greitkelyje ir automagistralėje taikomi skirtingi greičio apribojimai.

Greičio ribojimai A1 kelyje

Dėl kelio darbų greitkelyje, vietomis bus mažinamas greitis, tai LRT.lt patvirtino Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

„Dėl kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 10 iki 95 km (atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno) rekonstravimo darbų vairuotojai eismo ribojimus sutiks vidutiniškai kas 3–5 kilometrus, kuriuose greitis bus ribojamas iki 70 km/val. Visame ruože yra suderintos 69 eismo organizavimo schemos, kurios bus naudojamos vykdant darbus skirtinguose ruožuose“, – LRT.lt raštu komentavo LAKD Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamento Eismo saugos skyriaus vadovė Dovilė Krasauskaitė.

Nebedraudžiama eksploatuoti priekabų su vasarinėmis padangomis

Policija atkreipia dėmesį, kad nuo balandžio 1 d. (iki spalio 31 d.) nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios kelio dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.