Eismas

2020.03.28 13:00

„Toyota“ sukūrė technologiją, kuri neleis vairuotojui supainioti pedalų

LRT.lt 2020.03.28 13:00

Dar 2010-aisias „Toyota“ pateko į skandalą, po kurio teko atšaukti automobilius, mat transporto priemonės netikėtai pradėdavo greitėti be vairuotojo pastangų. Neretai to priežastimi tapdavo greičio ir stabdžių pedalo supainiojimas.

Praėjus dešimtmečiui „Toyota“ pradės diegti naują technologiją, kuri nustatys, ar vairuotojas per klaidą vietoje stabdžio nepaspaudė greičio pedalo. Pedalų supainiojimo atveju, sistema neleis automobiliui greitėti, net jei vairuotojas spaus greičio pedalą iki dugno.

„Toyota“ technologiją vadina greičio slopinimo funkcija, ir ji Japonijoje bus pristatyta šią vasarą, o vėliau ir visoje Europoje bei JAV.

Gamintojas tikisi, kad ši technologija sumažins avarijų, kurios susijusios su netinkamo pedalo paspaudimu, skaičių.

Tai pasaulinė problema, tačiau ji ypač aktuali Japonijoje, kurioje dėl senstančių šalies gyventojų, tokių atsitikimų metu, žuvo daugiausiai žmonių.

„Vyresnio amžiaus vairuotojai reaguoja šiek tiek lėčiau“, – pabrėžė „Toyota“ atstovas Seigo Kuzumakis.

Sistema naudoja duomenis iš visos aplinkos, kad akimirksniu įvertintų, ar vairuotojas nesupainiojo pedalų. „Toyota“ rinko informaciją ir nagrinėjo panašius nelaimingus atsitikimus, siekdama išsiaiškinti visus įmanomus netinkamo pedalo paspaudimo scenarijus.

„Toyota“ teigia, kad pažangi technologija apskaičiuoja tikimybę, jog vairuotojas paspaudė ne tą pedalą ir užfiksavusi netinkamą veiksmą pati prislopina automobilio greitį.

Parengė Paulius Vaitekėnas