Eismas

2020.03.27 15:56

Policija nežada mažinti „trikojų“ apsukų: Vilniuje džiaugiamasi pasiektu tikslu, Kaune – 2 tūkst. pažeidėjų

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.27 15:56

Nors karantino metu miestų gatvės ištuštėjo, tačiau jose ir toliau darbuojasi „trikojai“ greičio matuokliai. Net ir sumažėjus automobilių srautui Vilniuje toliau tęsiama akcija, kuomet vienu metu dirba visi 7 mobilieji greičio matuokliai.

LRT.lt susisiekus su Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininku Dainiumi Šalomsku, jis patikino, kad karantino metu gerokai sumažėjo pažeidėjų. Net ir vykdomos akcijos metu, kuomet vienu metu dirba visi 7 greičio matuokliai, pažeidimų statistika nuteikia teigiamai.

„Trumpai tariant – savo tikslą pasiekėme. Pažeidėjų sumažėjo ženkliai. Naujieji greičio matuokliai duoda gerą rezultatą. Dabar sostinėje labai sumažėjo automobilių srautai ir nors atrodo, kad gatvės tuštesnės, tačiau ir vairuotojai elgiasi atsakingiau“, – tikino D. Šalomskas.

Mažėjantis pažeidėjų skaičius fiksuojamas ne tik karantino metu. Pradėjus naudoti naujuosius greičio matuoklis, skaičius mažėja, vairuotojai bijo įkliūti.

Tuo tarpu Kaune pažeidėjų apstu. Kauno apskr. VPK Kelių policijos duomenimis, praėjusią savaitę buvo nustatyti daugiau nei 2 tūkst. pažeidėjų.

Anot policijos, net 20 pažeidėjų pro greičio matuoklius lėkė greitį viršydami daugiau nei 50 km/val. Už tai gresia bauda nuo 450 iki 550 eurų. Jie taip pat atsisveikins su vairuotojo pažymėjimu nuo 1 iki 6 mėn.

Policininkų teigimu, ištuštėjusiose gatvėse vairuotojai neretai pasijunta nekeliantys grėsmės aplinkiniam ir spusteli greičio pedalą smarkiau.

Policija net ir karantino metu nežada mažinti apsukų ir tikina, kad greičio matuokliai toliau bus sutinkami gatvėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.