Eismas

2020.03.29 11:26

Užfiksuota, kaip veikia ateities „Tesla“ – vairuotojui nebereiks stabdyti prie šviesoforo

LRT.lt 2020.03.29 11:26

„Tesla“ autopiloto Sistema toliau tobulėja. Nors tai nėra autonominė sistema, tačiau įmonė toliau ieško sprendimų, kaip pagelbėti vairuotojams, vėluojantiems nuspausti stabdį. Caranddriver.com rašo, kad įdiegus atnaujinimus, ateityje „Tesla Model Tesla Model 3“ pats sustos prie šviesoforo.

Socialiniame tinkle „Out of Spec. Motoring“ paskelbtame vaizdo įraše nufilmuota, kaip turėtų veikti naujoji sistema. „Tesla Model 3“ atskiria šviesioforo signalus ir nustačiusi, jog dega raudonas – pati pradeda stabdyti automobilį, jei to nepadaro vairuotojas.

Taip pat minima, kad automobilis sustos prie „Stop“ ženklų. Teigiama, kad šias funkcijas turės atnaujinta autopiloto sistema.

Tačiau pati įmonė „Tesla“ neskuba patvirtinti, kad tokia funkcija pasirodys atnaujintoje autopiloto sistemoje.

Vaizdo įraše matyti, kad prieš priartėjant prie raudono šviesoforo signalo, sistema informuoja vairuotoją. Vairuotojui yra pranešama, kad užgesus žaliam šviesoforo signalui, autopilotas automobilį pradės stabdyti likus 300 metrų iki šviesoforo.

Deja, bet kol kas nėra paskelbtas vaisdo įrašas, kaip automobilis sustoja prie „Stop“ ženklo.

Labai tikėtina, kad automobilyje yra 6,5 tūkst. eurų vertės „Full Self-Driving“ paketas, kurį siūlo „Tesla“ dalis, leidžianti išbandyti beta versijos funkcijas realiomis sąlygomis. Tačiau kol kas garsiai nekalbama, kada beta versija taps galutine ir bus diegiama automobiliuose.

Parengė Paulius Vaitekėnas