Eismas

2020.03.26 18:45

Baudų sulaukę autoservisai padangų keitimo bumą pasitinka griežtindami tvarką

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.26 18:45

Ketvirtadienį autoservisai aptarė, kaip vyks darbas pratęsus karantiną, ir kaip bus dirbama prasidėjus padangų keitimo bumui.

LRT.lt susisiekus su Lietuvos autoservisų asociacijos direktorius Ainiu Petkumi, jis patikino, kad autoservisai darbus tęs, kaip įprasta, tačiau dar didesnį dėmesį skirs saugumui.

„Iš esmės buvo aptartos rekomendacijos, kurias pateikė Vyriausybė. Atsižvelgus į jas, autoservisai dirbs paprasčiausiomis priemonėmis. Bus stengiamasi vengti kontakto su klientais, dažnai vėdinamos patalpos, dezinfekuojama. Viso to autoservisai laikysis dar griežčiau, kadangi specialistai atvyksta tikrinti ir ne vieną servisą jau yra nubaudę“, – vos tik išėjęs iš pasitarimo, naujienomis dalijosi A. Petkus.

Asociacijos direktorius tikina, kad karantino laikotarpiu servisų darbo krūvis sumažėjo radikaliai. Esą žmonės neskuba vežti automobilių į autoservisus, tokio pat ramaus periodo tikimasi ir atėjus metui keisti padangas.

Nors pagal kelių eismo taisykles (KET) vasarinėmis padangomis galima važinėti nuo balandžio 1-osios iki lapkričio 10-osios, o nuo balandžio 10-osios draudžiama važinėti su dygliuotomis žieminėmis padangomis, didelio klientų antplūdžio nesitikima.

„Servisų statistika rodo, kad niekas nesiverš keistis padangų. Tikrai matosi, kad žmonės sėdi namuose, minimaliai važinėja, todėl ir padangų neskuba keistis“, – pasakojo A. Petkus.

Nors autoservisai žada užtikrinti dar didesnį saugumą, tačiau klientų prašo taipogi planuoti apsilankymus iš anksto ir rezervuotis laiką padangų keitimui. Esą taip bus paprasčiau kordinuoti srautus ir klientams užtikrinti, kad neteks laukti lauke arba būriuotis su kitais laukiančiaisiais kur nors pakampyje.

„Niekas nenori įsileisti į savo poilsio kambarius. Žmonėms nurodoma palaukti lauke. Tai gerai, jei šviečia saulė, tada ir lauke pabūti galima. Todėl raginame klientus rezervuoti laiką iš anksto. Ir jiems bus paprasčiau ir servisas užtikrins, kad neteks kontaktuoti su aplinkiniais“, – automobilių savininkus įspėjo A. Petkus.

Vyriausybei pratęsus karantiną, jis truks iki balandžio 13-osios.