Eismas

2020.03.26 15:36

Ūkininkams padaryta išimtis – be techninės apžiūros važiuos nebaudžiami

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.26 15:36

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgusi į paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, traktorių techninę apžiūrą atidėjo iki karantino pabaigos.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, gavęs daug ūkininkų ir savivaldybių užklausų dėl žemės ūkio technikos transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo, inicijavo šio klausimo aptarimą neformaliame Vyriausybės pasitarime, rašoma ministerijos puslapyje.

Nors Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros tvarka draudžia eksploatuoti traktorius, kuriems neatlikta techninė apžiūra, dėl karantino visgi padaryta išimtis.

„Sprendimas atidėti techninę apžiūrą iki karantino pabaigos – logiškiausias sprendimas. Žinoma, ūkininkai turi būti sąmoningi ir, jei supranta, kad technika netvarkinga, ja nevažinėtų. Tačiau jei technika tvarkinga ir reikia tik sutvarkyti formalumą, gauti techninės apžiūros lipduką, tuomet jie savo techniką eksploatuoti gali, o apžiūrą atliks po karantino“, – taisyklių pokyčius LRT.lt komentavo ministro patarėjas Rosvaldas Garbačiovas.

Jis tikina, kad šalyje esant beprecedentei situacijai, institucijos viską turėtų vertinti lanksčiau. Esą neformaliame Vyriausybės pasitarime nutarta, kad policija į ūkininkų technikos techninę apžiūrą žiūrės lanksčiau ir jų nebaus.

„Vyriausybėje šis klausimas suderintas. Esant tokiai neeilinei situacijai, ūkininkų darbas neturi įstrigti biurokratinėje pelkėje. Yra darbai, kuriuos ūkininkai turi atlikti jau dabar, o tokių kliūčių darbai būtų nusikėlę ilgam laikui į priekį“, – sakė R. Garbačiovas.

Ministro A. Palionio įsakymu traktoriams, kuriems yra pasibaigusi arba pasibaigia techninė apžiūra po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas laikotarpiui iki tol, kol Lietuvoje galios karantino režimas ir 2 mėn. po jo.

Žemės ūkio ministerija ragina traktorių savininkus būti atsakingiems ir nevažinėti su netvarkingomis transporto priemonėmis.