Naujienų srautas

Eismas2020.03.26 14:37

Europos Komisija paprašė Lietuvos vežėjų įvertinti numatomas ekonomines pasekmes

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.03.26 14:37

Vežėjams atsiųstame laiške Europos Komisija (EK) paprašė Lietuvos vežėjų įvertinti numatomas ekonomines pasekmes ir kokių pagalbos priemonių sektorius tikisi, praneša vežėjų asociacija „Linava“.

EK laiške teigiama, kad daugelis ES valstybių narių jau laikosi lankstaus ir supaprastinto darbo ir poilsio režimo taikymo. Tuo pačiu Komisija ES valstybes nares ragina nedelsiant apsvarstyti galimybę atšaukti draudimus ilsėtis transporto priemonės kabinoje 30 dienų laikotarpiui, kaip tai numato darbo ir poilsio reglamentas.

„Linavos“ teigimu, EK pritaria kitam svarbiam pasiūlymui supaprastinti vairuotojų grįžimo namo (repatriacijos) bei atgal į darbą tvarką, įskaitant trečiųjų šalių vairuotojus.

Reaguodama į Lietuvos vežėjų prašymą užtikrinti ne vilkikų, bet ir vairuotojų, kertančių ES valstybių sienas kitomis nei vilkikai transporto priemonėmis, EK pabrėžė, kad kelionių apribojimai ir privalomas karantinas neturi būti taikomi viruso simptomų neturintiems transporto darbuotojams.

Komisija laiške vežėjams patikslino, kad patikrų pasienyje procedūros turi būti kuo labiau supaprastintos: vairuotojai turėtų pateikti asmens dokumentą, vairavimo teises ir darbdavio užpildytą specialią laiško formą.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad valstybės narės atleidžiamos nuo reikalavimo prašyti simptomų neturinčių transporto darbuotojų pateikti jų sveikatos būklę patvirtinančio gydytojo sertifikato.

Šią savaitę didžiosios Lietuvos vežėjų asociacijos – „Linava“ ir Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA) – kreipėsi raštu į EK, kuriame ragino pandemijos metu laikytis maksimalaus bekontakčio krovinių vežimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi