Naujienų srautas

Eismas2020.03.26 13:29

Į autoservisus nedrįstantys važiuoti automobilių savininkai rado būdą, kaip pristatyti mašinas remontui

Karantinas keičia automobilių priežiūros darbus. Klientai į autoservisų vidų nebeįleidžiami, jų prašoma palikti tik raktelius. Siekiant išvengti tiesioginio kontakto, nuvežti transporto priemones prašoma ir techninę pagalbą kelyje teikiančių įmonių.

Šioms tai bene vienintelis pragyvenimo šaltinis šiomis dienomis, mat darbo apimtys gerokai sumažėjo. Įprastu ritmu kol kas dirba tik techninių apžiūrų centrai, tačiau vairuotojų prašoma neskubėti vykti net ir pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui.

Panevėžio priemiestyje įsikūręs autoservisas jau antrą savaitę dirba užrakintomis durimis. Klientai į patalpas neįleidžiami, darbas vyksta vengiant bet kokio kontakto su pašaliniais asmenimis.

„Detalių tiekėjai atveža visas detales, palieka, mes jokio kontakto su jais stengiames neturėti ir neturim. Su klientais tas pats, jie atvaro automobilį, pasiskambina viską suderinam telefonu arba internetu ir lygiai taip pat atiduodant automobilį“, – pasakojo autoserviso atstovas Žydrūnas Kuodis.

Pasak automobilių serviso atstovo, vieni klientai kaip tik dabar stengiasi susitaisyti automobilį, kol dirbant namuose jis nereikalingas, kiti priešingai – atšauka užsakymus.

„Žmonės dėl kainų visada derisi, dabar ypatingai šiuo metu. Nes kaip ir sakiau, nelabai žino ko laukti ir tikėtis, o šiuo metu tikrai buvo ir tokių, kurie buvo suplanavę remontus, bet juos atšaukė, nes irgi taip pat laukia, žiūri, kas bus“, – atviravo jis.

Naujus vėjus versle pajuto ir techninę pagalbą kelyje teikiančios įmonės. Pasak jų atstovų, šiuo metu darbo sumažėjo beveik aštuoniasdešimčia procentų. Be to, ir atsiimti konfiskuotų transporto priemonių niekas nebegali, mat pristabdyta ir teismų veikla.

„Mažiau važiuojančių, mažiau gendančių, mažiau avarijų, tas ir lėmė visą tą, kad mažiau žmonės kažkur vaikšto važinėja, migruoja taip ir gaunasi mums jaučiasi, kad ir mes be darbo būnam“, – pasakojo techninės pagalbos kelyje įmonės vadovas Žilvinas Pakarklis.

Darbas kol kas nestoja techninių apžiūrų stotyse. Tiesa, skiriama daugiau dėmesio atsargumo priemonėms. Vairuotojų prašoma prieš apžiūrą išvėdinti automobilį, dezinfekuoti vairą.

„Kas nori gali pakliūti, bet būtų gerai, kad tiem kuriem nereikia, kuriem yra daug laiko, daugiau nė mėnuo, kad nevažiuotų. Yra čia tokių, kurie atvažiuoja labai anksti, gal po to mėnesio bus ir kita situacija gal tada bus kitaip kažkas“, – sakė Panevėžio techninės apžiūros centro direktoriaus pavaduotojas Artūras Kondratas.

Techninės apžiūros laikas dėl karantino nėra nukeliamas. Jeigu žmogus privalo nekelti iš namų kojos, o tuo metu ateina laikas atlikti automobilio apžiūrą, šią prievolę jis gali atidėti. Tereikia užpildyti prašymą dėl skaitmeninio leidimo. Jame reikia nurodyti datą, kada planuojama atvykti į apžiūrą. Šiuos duomenis matys ir policija, tad tądien vairuotojas nebus baudžiamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi