Naujienų srautas

Eismas2020.03.26 07:05

Ūkininkų derlius atsidūrė karantino gniaužtuose – baiminasi, kad su savo technika neišvažiuos į laukus

Dėl koronaviruso šalyje įvestas karantinas koreguoja ūkininkų darbus. Nors gamta jau pabudusi ir kviečia dirbti, ūkininkai baiminasi, kad negalės vykti į laukus turima žemės ūkio technika – dėl karantino atlikti techninę apžiūrą darosi sudėtinga, o be jos gali sulaukti baudų iš policijos.

„Dabar iškilo mums problema, manau, kaip ir visiems kaimiškiems rajonams. Turi vykti sėja, ūkininkams prieš tai techninę apžiūrą reikia atlikti. Visada vykdavo balandžio mėnesį ir jiems yra pasibaigęs techninės priežiūros talonas. Kaip bus su technine apžiūra? Nes policija visą teisę turės bausti, jeigu važiuoja ir neturi žymos, kad yra techniškai tvarkingas“, – LRT.lt pasakojo Skuodo r. meras Petras Pušinskas.

Jis pabrėžė, kad dėl karantino techninės apžiūros procesas gali ne tik užsitęsti, tačiau ir kainuoti brangiai. Anksčiau visi ūkininkai suveždavo savo turimą techniką į vieną vietą ir joje specialistas atlikdavo techninę apžiūrą, o karantino metu, vengiant masinių susibūrimų, to padaryti bus neįmanoma.

„Dabar specialistui tektų važinėti per visus ūkininkus ir skirtingose vietose tikrinti žemės ūkio techniką. Tai ne tik užimtų laiko, techninės apžiūros kaštai labai išaugtų. O burtis į vieną vietą visiems ūkininkams yra pavojinga. Savivaldybių asociacijos vardu išsiuntėme užklausą Žemės ūkio ministerijai, kad ši įvertintų situaciją, tačiau kol kas jokio atsakymo nesulaukėme“, – sakė P. Pušinskas.

Žemės ūkio technikos techninės apžiūros tikslas – kontroliuoti ir įvertinti traktorių ir kitos technikos techninę būklę, siekti, kad eksploatuojama technika nekeltų pavojaus žmonių sveikatai ir žalos aplinkai.

Organizuojant technines apžiūras atsižvelgiama į žemės ūkio technikos specifiką – vienas iš šių apžiūrų ypatumų yra tai, kad žemės ūkio skyrių specialistai atvyksta į technikos buvimo vietą. Stengiamasi vieno išvykimo metu patikrinti kuo didesnį mašinų kiekį, todėl tuo tikslu savivaldybės sudaro ir viešai paskelbia techninių apžiūrų grafikus, rekomenduoja techninės apžiūros laiką ir vietą. Techninės apžiūros atliekamos kas dveji metai, išskyrus naujus traktorius, rašoma Žemės ūkio ministerijos tinklapyje.

LRT.lt susisiekus su žemės ūkio ministro patarėju Rosvaldu Gorbačiovu jis patikino, kad dėl neeilinės situacijos ūkininkų laukia pokyčiai, prie kurių bent kuriam laikui teks priprasti.

„Žinome situaciją ir dabar ruošiame rekomendacijas, kurios jau greitu metu bus išsiųstos savivaldybėms. Mano žiniomis, rekomendacijos jau beveik paruoštos, reikia, kad jas pasirašytų ministras. Suprantame, kad situacija yra neeilinė ir dėl to keisis tvarka. Tai nebus įprasta tvarka, ūkininkams bent kuriam laikui teks pratintis prie jos, tačiau darome viską, kad ūkininkai galėtų dirbti“, – sakė ministro Andriaus Palionio patarėjas.

Anot jo, rekomendacijos bus paruoštos jau šią savaitę ir iš karto bus išsiųstos savivaldybėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi