Naujienų srautas

Eismas2020.03.23 18:19

„Lietuvos geležinkeliai“ neatsisakys konduktorių per karantiną: jie privalo būti traukinyje

Kol vieni žmonės karantino metu saugiai darbuojasi nuotoliniu būdu, konduktoriams tenka darbuotis traukiniuose ir nuolat kontaktuoti su keleiviais. Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad tokie žmonės rizikuoja savo sveikata, „Lietuvos geležinkeliai“ ramina.

Įmonės atstovė Rūta Atroškaitė tikina, kad rūpinamasi ne tik keleivių, bet ir traukiniuose dirbančio personalo sveikata. Susisiekimo ministerijai nusprendus, kad bus ribojamas keleivių kiekis miesto ir tarpmiestiniame viešajame transporte, toks pats ribojimas atsirado ir traukiniuose.

„Kiekviename traukinyje įrengti dezinfekcinio skysčio dozatoriai (prieinami tiek personalui, tiek keleiviams); kolegoms suteikiamos asmens apsaugos priemonės (vienkartinės medicininės kaukės ir pirštinės). Siekiant riboti kontaktus, traukiniuose šiuo metu nevykdoma prekyba bilietais ir maisto produktais. Įsigyti bilietus galima internetu arba kasose, atsiskaitant banko kortelėmis (atsiskaitymai grynaisiais pinigais dabar negalimi). Taip pat sustabdytas traukinių, vykstančių iš Vilniaus į Oro uostą ir atgal, maršrutas. Kiti vietinių maršrutų traukiniai važiuoja įprasta tvarka, bet juose ribojamas keleivių skaičius“, – LRT.lt raštu komentavo R. Atroškaitė.

Ji tikina, kad konduktoriai dirba tam, kad užtikrintų keleivių saugumą, todėl be jų kelionės traukiniais esą neįsivaizduojamos.

„Be konduktorių kelionės tiesiog sustotų – traukinyje privalo būti žmonės, kurie gebėtų pasirūpinti keleiviais“, – pridūrė „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė.

R. Atroškaitė sako, kad jei darbuotojui kyla nerimas dėl darbo tvarkos, jis gali apie tai pasisakyti įmonės atstovams. Tokiu būdu esą būtų galima rasti visom pusėms palankiausią sprendimą.

„Žinoma, kiekvienas iš mūsų turime skirtingų neraminančių klausimų. Kolegas kviečiame nepasilikti jų sau, nespėlioti, o kalbėtis su vadovais arba kreiptis į mūsų darbuotojams skirtą Infocentrą. Padėdami vienas kitam, lengviau išlauksime, kol gyvenimas stos į įprastas vėžes.“, – komentavo ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi