Naujienų srautas

Eismas2020.03.23 12:05

„McLaren“ stoja į lenktynes su koronavirusu – prisidės prie plaučių ventiliatorių gamybos

LRT.lt 2020.03.23 12:05

Superautomobilių gamintoja „McLaren“ ieško kelių, kaip būtų galima greitai pagaminti plaučių ventiliavimo aparatus, kurie galėtų padėti koronavirusu sergantiems pacientams, rašo autonews.com.

Britų superautomobilių gamintoja formuoja komandą, kuri sieks išsiaiškinti, kaip greitai ir palyginti paprastai galima būtų pagaminti koronaviruso pacientams reikiamą priemonę, sakė „McLaren“ atstovas.

Įmonė siūlo savo projektavimo ir inžinierių patirtį ir kol kas pati „McLaren“ ventiliatorių negamins.

„McLaren“ yra viena iš trijų konsorciumo narių, siekianti rasti greitą ir paprastą inžinerinį sprendimą plaučių ventiliavimo aparatų gamybai. Kitos dvi konsorciumo narės – „Nissan“ ir aviacijos bei kosmoso pramonės įmonė „Meggitt“.

Kol „McLaren“ ieško inžinerinių sprendimų, „Nissan“ bendradarbiauja su kitomis ventiliatorius gaminančiomis įmonėmis ir jas remia.

Tuo tarpu deguonies sistemas civilinės aviacijos ir karinių naikintuvų programoms kūrusi „Meggitt“ vadovauja konsorciumui.

Į kovą su COVID-19 jungiasi ir daugiau pasaulyje gerai žinomų gamintojų.

„Airbus“ aiškinasi, ar jos naudojami 3D spausdintuvai gali būti naudingi gaminant kvėpavimui skirtus įrenginius. Vos paaiškėjus, kad turima įranga gali padėti kovoje su koronavirusu, įmonė žada masinę įrenginių gamybą.

„Siekiama, kad prototipas būtų sukurtas per dvi savaites, o gamyba būtų pradėta per keturias“, – pasakojo „Airbus“ atstovas.

„Airbus“ pripažįsta, kad dabar pasaulyje yra precedento neturinti situacija ir įmonė žada prisidėti ten, kur galės.

Praėjusią Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Džonsonas paragino automobilių gamintojus padėti gaminti sveikatos priežiūros įrangą, įskainat plaučių ventiliavimo aparatus. Britų valdžia kreipėsi į tokius gamintojus, kaip „Jaguar“, „Land Rover“, „Ford“, „Honda“, „Opel“, „Bentley“, „Aston Martin“ bei „Nissan“.

JAV gamintojai „General Motors“ ir „Ford“ teigė, kad ieško būdų, kaip paremti medicininės įrangos, įskaitant ventiliatorius, gamybą.

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas taip pat teigė, kad jo įmonė pasirengusi padėti ir pažadėjo „pagaminti ventiliatorių, jei jų trūks“.

Nors automobilių gamintojai ieško išeičių, kaip padėti kovoje su COVID-19, tačiau ekspertai skeptiškai vertina automobilių gamintojų galimybes.

Pasak Varviko universitgeto Anglijoje automatizavimo sistemų profesoriaus Roberto Harisono, išmokyti darbuotojus surinkti ir išbandyti medicinines priemonės būtų nemaža užduotis automobilių gamintojams.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi