Naujienų srautas

Eismas2020.03.20 17:20

Sostinėje stiprinama keleivių apsauga – dezinfekcinio skysčio bus ir viešajame transporte

LRT.lt 2020.03.20 17:20

Sostinėje toliau stiprinama viešojo transporto apsauga. Pranešama, kad nuo penktadienio sostinės autobusai ne tik dezinfekuojami, juose keleiviai galės rasti ir rankoms skirto dezinfekcinio skysčio.

Nors karantino metu viešojo transporto srautai sumažėjo daugiau nei 60 proc., tačiau viešąjį transportą Vilniuje prižiūrinčios įmonės rankų nenuleidžia.

„Viešąjį transportą dezinfekuojame dar aktyviau. Mieste jau dirba 28 valymo brigados, autobusus ir troleibusus galiniuose punktuose jos valo po kiekvieno maršruto reiso. Šiuose punktuose dirba ir transporto priemonėse liečiamų paviršių dezinfekciją atlieka tiek vežėjai, tiek „Grinda“ brigados, kurios aprūpintos būtinomis saugos priemonėmis ir įranga“, – dar ketvirtadienį socialiniame tinkle rašė SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Viešojo transporto vairuotojams taip pat dalijamos dezinfekcinės servetėlės, apsauginės pirštinės, vairuotojams suteikiamos instrukcijos.

Dar praeitą savaitę vežėjai atskyrė vairuotojus nuo keleivių linijomis ir kitomis specialiomis priemonėmis. Keleiviams nebeleidžiama įlipti pro priekines duris.

Dėl šių pakeitimų visuomeninis transportas stotelėse stovės ilgiau, kad keleiviai galėtų ramiai įlipti ir išlipti iš visuomeninio transporto.

Stotelėse, kuriose pastebimi didžiausi keleivių strautai, rytais ir vakarais dirba Vilniaus visuomenės sveikatos specialistai, kurie norintiesiems keleiviams dezinfekuoja rankas.

Karantino metu sostinėje nekursuoja naktiniai autobusai, todėl keleiviai raginami iš anksto susiplanuoti keliones.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ primena, kad karantino metu saugiausia yra likti namuose. Ypač kelionių ir susibūrimų turi vengti vyresnio nei 60 metų žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi