Eismas

2020.03.20 16:01

Vilkaviškyje atidaryta moderni autobusų stotis

Birutė Mačienė, ELTA2020.03.20 16:01

Penktadienį be oficialių atidarymo iškilmių, kurios atidėtos dėl karantino, duris atvėrė naujoji Vilkaviškio autobusų stotis. Išskirtinės architektūros pastato autorius – architektas Gintaras Balčytis.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti projekto autoriui, nes vietoje senosios Vilkaviškio autobusų stoties pastatytas naujas modernus pastatas, kuris ne tik puošia miestą, bet, tikiu, taps nauju traukos centru. (...) Šis naujas objektas mums svarbus ir dėl naujai sukuriamų darbo vietų. Smagu, kad autobusų laukiantys keleiviai galės apsilankyti čia veikiančiose parduotuvėse, įsigyti būtent Vilkaviškio rajone pagamintos produkcijos”, – sakė savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Atnaujintoje autobusų stotyje įsikūrę ir karantino pabaigos laukia vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų – nuo vaistinės, drabužių bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų.
Apie naująjį stoties pastatą kalbėjęs projekto architektas Gintaras Balčytis džiaugėsi, kad pavyko jį integruoti į esamą vietą natūraliai, įtraukiant gamtos elementus.

„Stočių funkcija lemia, kad šie pastatai miestuose yra svarbūs. Ypač nedideliuose miesteliuose, kur stotis tampa vienu iš pagrindinių pastatų urbanistiniame audinyje. Nemažam pastatui laisvos vietos nebuvo, nes auga daug didelių medžių, kurių kirsti visai nesinorėjo. Todėl sugalvojau, kaip esamus medžius „įdarbinti” ir sukurti įdomų vietos bei pastato funkcinį scenarijų, kuriame jie tapo neatsiejama pastato dalimi”, – kalbėjo architektas G. Balčytis, anksčiau suprojektavęs taip pat ir daugybę apdovanojimų jau pelniusią Kauno autobusų stotį.

Į Vilkaviškio autobusų stoties projektą investavusi beveik 3 mln. eurų, stoties operatore ir toliau bus keleivių vežėja UAB „Kautra”, pasak jos atstovų, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų.

„Tikiu, kad ši stotis Vilkaviškyje bus geras pavyzdys ir kitiems miestams, kaip gali bendradarbiauti verslas ir savivalda. Tai kartu ir įrodymas, kad galima sukurti gražų ir funkcionalų pastatą, kuriantį miestui vertę. (...) Kol kas dirbame ramiai, karantino režimu, – keleivius vežame, dezinfekuojame patalpas, laikomės visų rekomendacijų”, – pasakojo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Šios bendrovės pranešime pažymima, kad rekonstruotoje Vilkaviškio autobusų stotyje veiks 6 išvykimo ir 2 atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai bus pateikti moderniuose informaciniuose ekranuose. Keleiviai galės autobusų laukti erdvioje ir šiltoje laukimo salėje, čia pat vietoje – įkrauti savo telefoną ar kompiuterį. Išvykimo aikšteles dengia stogas.

Kiek daugiau nei metus statyto objekto bendras plotas viršija 2 000 kv. m, autobusų stoties dalis sudaro 400 kv. m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.