Naujienų srautas

Eismas2020.03.20 17:58

Karantinas sostinėje perpus sumažino spūstis ir išginė keleivius iš autobusų

LRT.lt 2020.03.20 17:58

Nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbus karantiną, šalies gyventojai keičia keliavimo įpročius. Visuomeniniu transportu sostinėje keliauja daugiau nei 60 proc. mažiau keleivių, tuo tarpu automobilių srautas sumažėjo kone perpus, praneša SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Socialiniame tinkle įmonė rašo, kad šiuo metu po miestą dažniau nei įprastai keliaujama dviračiais, pėsčiomis ir paspirtukais. Lyginant kovo pirmąją pusę ir pastarąsias dienas, sostinėje įrengtos švieslentės dviratininkų užfiksavo dvigubai daugiau, taip pat nemažai ir paspirtukų.

Pėsčiomis Žvejų, Upės gatvėse ir Gedimino prospekte daugiausia judančių 16 – 20 val., taip pat ir per pietus.

Kovo 18 d. suskaičiuota 1797 dviratininkai ir 807 pėstieji. 2019 m. balandį, kai buvo gerokai šilčiau, per dieną įmonė vidutiniškai užfiksuodavo maždaug po 955 dviratininkus ir 576 pėsčiuosius.

Karantino metu gerokai pasikeitė viešojo transporto keleivių srautai. Greituosiuose maršrutuose vidutinis srautas sumažėjo maždaug 76 proc., pagrindiniuose autobusų – 66 proc., troleibusų – 71 proc.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ tikina, kad reaguoja į situaciją ir pakeitė viešojo transporto tvarkaraščius. Numatoma ir papildomų pakeitimų ateityje, apie kuriuos žadama informuoti. Galiojančius tvarkaraščius visuomet rasite www.stops.lt, m.Ticket, Trafi programėlėse, taip pat informacija teikiama ir telefonu 8 5 210 7050.

Automobiliais gyventojai taip pat juda gerokai rečiau. Pagrindinėse miesto gatvėse eismo srautai rytinio piko metu, lyginant su laikotarpiu iki karantino paskelbimo, vidutiniškai sumažėjo maždaug 48 proc. Ryškūs sumažėjimai fiksuojami pagrindinėse miesto gatvėse, miegamuosiuose rajonuose ir centre.

Lūžių g. (-58,9 proc.);
Laisvės pr. (-54,7 proc.);
T. Vrublevskio g. (-51,8 proc.);
Švitrigailos g. (-50,3 proc.);
Konstitucijos pr. (-41,6 proc.).

Įmonės atstovai karantino metu skatina likti namuose, kur šiuo metu saugiausia. Ypač tai aktualu asmenims virš 60 metų amžiaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi