Eismas

2020.03.20 14:23

Koronavirusas palietė techninės apžiūros stotis – dalis stočių uždaroma, keičiasi darbo laikas

LRT.lt2020.03.20 14:23

Lietuvos techninės apžiūros įmonėse iš viso dirba 406 transporto priemones tikrinantys kontrolieriai bei ekspertai, tačiau jau pirmąją karantino savaitę, paskelbtą dėl pandemija tapusio koronaviruso plitimo, jų komanda sumažėjo beveik ketvirtadaliu. Dėl šios priežasties TA įmonės yra priverstos pakoreguoti darbo laiką ir koreguoti transporto priemones patikros tvarką.

Reaguodami į pokyčius „Kauno TAC“ vadovai pranešė, kad artimiausiu metu lengvieji automobiliai Raudondvario pl. ir Taikos gatvės stotyse bus tikrinami tik pagal išankstinį užsirašymą. Kaip ir lig šiol minėtose stotyse bendra eilės tvarka priimamos sunkiosios transporto priemonės. Keliomis valandomis sutrumpintas šių stočių darbo laikas. Artimiausiu metu visiškai nedirbs viena iš dviejų Aleksote esančių TA stočių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus regione dirbanti bendrovė „Tuvlita“ šiuo metu laikinai netekus beveik penktadalio kontrolierių, sumažėjo pagrindinės TA stoties Lentvario g. sumažėjo stoties pralaidumas, todėl pakoreguotas išankstinių užsirašymų patikrai skaičius. Laikinai sustabdyta Aukštadvario TAS veikla.

Dzūkijoje UAB „Skirlita“ techninės apžiūros stotis Prienuose trumpina darbo laiką dviem valandomis iki 17 val.

Klaipėdos krašte UAB „Transkona“ laikinai uždaro Gargždų TAS, o uostamiesčio stotyje trumpina darbo laiką iki 17 val. Šilutės, Šilalės ir Kretingos TAS darbo laikas nesikeičia.

Tauragės, Raseinių ir Jurbarko stočių darbo laikas trumpinamas dviem valandomis, o Ariogalos TAS uždaroma iki balandžio 1 d.

Bendrovėje „Telšių TAC“ nutarta, kad Žemaitijoje – Telšiuose, Plungėje, Mažeikiuose, Skuode ir Naujojoje Akmenėje TA stotys nedirbs pirmadieniais, o Rietavo TAS kuriam laikui veiklą sustabdys.

Atspariausi koronaviruso keliamai sumaiščiai „Šiaulių TAC“ pagrindinės stoties žmonės, todėl įmonės vadovai apsiribojo sprendimu priimti tik iš anksto apžiūrai užsirašiusius automobilius. Kitos šios bendrovės stotys dirbs įprastai.

Visi techninės apžiūros stočių darbo laiko pasikeitimai yra skelbiami asociacijos „Transeksta“ interneto svetainėje www.vta.lt. Artimiausiu metu planuojantiems vizitą į bet kurią TA stotį, rekomenduojame pasitikslinti, ar jų veikloje niekas nepasikeitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.