Naujienų srautas

Eismas2020.03.21 13:17

„Volvo“ dėl stabdžių defekto atšaukia beveik 750 tūkst. automobilių

LRT.lt 2020.03.21 13:17

„Volvo“ visame pasaulyje atšaukia beveik 750 tūkst. automobilių, dėl įtarimų, kad transporto priemonėse montuojama autonominė avarinio stabdymo sistema (AEB) yra sugedusi.

2019 metų pabaigoje Danijos įmonė F.D.M. atliko bandymus, kurių metu paaiškėjo, kad „Volvo“ automobiliuose montuojama stabdymo sistema gali būti neveiksminga. Tokį gedimą gali turėti 736 430 automobilių visame pasaulyje.

„Defektas buvo rastas atlikus nuodugnų sistemų (ADAS) bandymą. Avarinis „Volvo XC60“ nuolat sugesdavo, o tai reiškia, kad automobilis automatiškai neįjungė stabdžių pavojingai artėdamas prie kliūties“, – teigė bandymą atlikę tyrėjai.

Bandytą „Volvo: automobilį gamintojas nugabeno į būstinę Geteburge, kur buvo nustatyta, kad gedimas būdingas visiems modeliams, kuriuos įmonė gamina nuo praėjusių metų sausio. Įskaitant V90, S90, V60, XC60, XC40 ir XC90 modelius.

Švedijos gamintojas teigia, kad tai yra programinės įrangos gedimas, susijęs su AEB jutikliu priekinio stiklo viduje.

„Ši sistema skirta automatiškai stabdyti automobilį tam tikromis sąlygomis ir tik tada, kai gresia susidūrimas“, – pranešė „Volvo“.

Gamintojas tikina, kad net ir nustačius problemą, automobiliai yra saugūs eksploatuoti. Esą įsprastinė automobilių stabdžių sistema veikia ir palaiko visas funkcijas.

„Volvo“ prašo savininkų susisiekti su vietiniu pardavėju, kad automobiliai būtų nemokamai patikrinti ir pataisyti.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi