Eismas

2020.03.20 10:32

Vokietijoje įstrigusius lietuvius pargabenęs traukinys – pirma „Rail Baltica“ gelbėjimo operacija

LRT.lt2020.03.20 10:32

Praėjusio trečiadienio rytą Kauną pasiekęs specialus keleivinis traukinys iš Frankfurto prie Oderio – pirmoji gelbėjimo misija, kuriai panaudotas „Rail Baltica“ geležinkelis.

„Įvykdyta žmonių evakuacija iš Vokietijos tik parodo, kaip Lietuvai svarbu turėti susisiekimą su Vakarų Europa geležinkeliu. Tai didžiausia kiekį keleivių talpinanti transporto priemonė, galinti užtikrinti vežamų keleivių izoliaciją nuo aplinkos, kas šiuo atveju buvo itin svarbu. Jei iki šiol nebūtų nutiestas „Rail Baltica“ geležinkelis iki Kauno ir vagonus pasienyje su Lenkija būtų reikėję keisti, nežinia ar tokia operacija būtų įvykusi“, – sako AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.

Dėl COVID-19 Lenkijai uždarius sienas, Vokietijos-Lenkijos pasienyje užstrigo keli šimtai žmonių, negalinčių parvykti namo. „Lietuvos geležinkeliai“ organizavo dalies jų pargabenimą traukiniu, kuris Lietuvą pasiekė praėjusį trečiadienį, kovo 18 dieną. Traukiniu į Lietuvą atvyko 61 žmogus, tarp jų 35 Lietuvos piliečiai, likusieji – kitų šalių piliečiai, kurie tranzitu per Lietuvą vyks į savo gimtąsias šalis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Europinis geležinkelis „Rail Baltica“ nuo Kauno iki sienos su Lenkija pradėjo veikti 2016 m., tais pačiais metais paleistas reguliarus keleivinių traukinių maršrutas tarp Balstogės ir Kauno. Š. m. kovo 16 dieną šis, kaip ir kiti tarptautiniai maršrutai geležinkeliu, dėl COVID-19 buvo laikinai sustabdyti.

„Nors traukinių eismas į užsienį sustabdytas, iškilus poreikiui „Lietuvos geležinkeliai“ visad pasirengę organizuoti kitus specialius traukinius, kuriais iš užsienio šalių būtų pargabenti negalintys grįžti Lietuvos piliečiai. Taip pat esame pasirengę atgabenti reikiamą įrangą ir prekes geležinkelio transportu, nes krovininių traukinių eismas nestabdomas, traukiniams nekyla problemų dėl pasienyje susidarančių kamščių“, – sako K. Sankovski.

Kaunas – kol kas vienintelis Lietuvos miestas, kurį iš Vakarų Europos galima pasiekti geležinkeliu, juo vyksta intensyvus krovininių krovinių eismas, šiuo geležinkeliu į pratybas buvo gabenami NATO šalių kariai ir technika.

Šiuo metu rekonstruojamas Kauno geležinkelio mazgas ir jau šių metų pabaigoje prie europinio geležinkelio sistemos bus prijungtas Kauno intermodalinis terminalas, tad krovinių gabenimas iš ir į Vakarų Europą taps dar patogesnis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.