Eismas

2020.03.19 19:01

Nauja „Regitros“ tvarka varo į neviltį prekeivius – negali įregistruoti automobilių

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.19 19:01

Nors nuo metų pradžios į Lietuvą iš užsienio įvežta gerokai daugiau automobilių nei praėjusiais metais, tačiau karantino metu susiduriama su problema – tokių automobilių įregistruoti negalima. Iš užsienio pardavimui į Lietuvą automobilius vežantys smulkieji verslininkai atsidūrė aklavietėje – verslas stoja, o klientai nenusiteikę laukti.

Vos tik Lietuvoje paskelbus karantiną, „Regitra“ ėmėsi saugumo priemonių ir siekdami išvengti kontakto su klientais daugumą paslaugų perkėlė į elektroninę erdvę. Dabar užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, perregistruoti automobilį arba pranešti apie automobilio pardavimą galima tiesiog internetu.

„Kaip žinia, dėl šalyje paskelbto karantino ir siekiant visų saugumo, „Regitra“ klientus aptarnauja tik skaitmeniniais kanalais. Kalbant apie transporto priemonių registracijos paslaugas, šiandien nuotoliniu būdu galima savo vardu užregistruoti Lietuvoje jau prieš tai registruotą automobilį ar pranešti apie jo pardavimą. Internetu galima pasikeisti ir sugadintą registracijos liudijimą, taip pat užsisakyti naują, jei pasikeitė, pavyzdžiui, asmens pavardė ar gyvenamosios vietos adresas. Be to, elektroniniu būdu galima rezervuoti numerio ženklus, užsisakyti vienadienį dalyvavimą eisme (automobilių prekybininkams) ir kt.“, – LRT.lt raštu komentavo „Regitra“ atstovė Emilija Bardauskienė.

Tačiau tie, kurie nori pirmą kartą registruoti transporto priemonę Lietuvoje, to padaryti negali.

Internete pasipylė smulkiųjų verslininkų pasipiktinimas. Verslininkai nuogąstauja negalintis įregistruoti į Lietuvą įvežtų automobilių. Dėl to esą kenčia ir verslas, kadangi tokiu atveju jie negali sutvarkyti pirkėjo dokumentų ir pabaigti pardavimo procesą.

Automobiliai priversti stovėti ir laukti savo naujųjų šeimininkų iki karantino pabaigos. Verslininkai bijo, kad laukimas gali atbaidyti klientus ir šie kur kas greičiau įsigys Lietuvoje jau registruotą automobilį.

E. Bardauskienė patvirtino, kad kol kas įregistruoti į Lietuvą įvežtų automobilių negalima.

„Taip yra todėl, kad Lietuvoje registruojant automobilį pirmą kartą būtina atlikti tapatumo patikrinimą ir daug kitų automobilio legalumą patvirtinančių procedūrų, o joms reikalingas fizinis aptarnavimas. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad atsižvelgiant į susidariusią situaciją „Regitra“ reaguoja ir kaip įmanoma greičiau ieško reikalingų sprendimų, kad įmonės paslaugos būtų prieinamos kuo didesniam klientų ratui“, – situaciją paaiškino ji.

Situaciją žadama pradėti spręsti iš karto po to, kai bus išspręsta Lietuvos vežėjų problemą, kuri yra susijusi su būtinųjų funkcijų įgyvendinimu. Kada tai įvyks, įmonė nepraneša, tačiau tikina, kad iš karto informuos klientus apie pokyčius.