Eismas

2020.03.19 15:03

Svarbu vairuotojams: techninė apžiūra bus atliekama be vairuotojo, vizitą galima atidėti po karantino

Įprastomis sąlygomis Lietuvoje kiekvieną dieną atliekama iki šešių tūkstančių transporto priemonių patikrų. Akivaizdu, kad dėl viruso COVID-19 šalyje paskelbtas karantinas gali sujaukti dalies automobilininkų planus apsilankyti TA stotyse. Tačiau net ir pasibaigus TA galiojimui išeitis yra.

„Nors karantino metu techninės apžiūros stotys dirba laikantis visų atsargumo priemonių, visgi bendros rekomendacijos – vengti nebūtinų kontaktų galioja ir mūsų sistemai. Ypač jei automobilių savininkai priklauso medikų apibrėžtoms rizikos grupėms ar tiesiog šiuo metu prastai jaučiasi. Nuoširdžiai raginame tokiais atvejais atidėti vizitą į TA centrą, net jei techninės apžiūros galiojimas baigiasi.

Kai tik sumaištis aprims ir rizika susidurti su virusu sumažės, galima pasinaudoti elektroninė paslauga ir pasinaudoti skaitmeniniu leidimu nuvykti į techninę apžiūrą. Taip išvengtumėte ne tik nereikalingos įtampos, bet ir galimų baudų už automobilio eksploatavimą neturint galiojančios TA“, – pranešime žiniasklaidai akcentuoja Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Glėbus.

Asociacijos „Transeksta“ atstovas Renaldas Gabartas primena, kad atvykusiems į TA transporto priemonių vairuotojams nereikia būti šalia automobilio. Jie automobilio raktelius turėtų paduoti TA stoties kontrolieriui ir lauke palaukti, kol bus atlikta techninė apžiūra.

„TA visi procesai lieka panašūs į buvusios iki karantino paskelbimo, skirtumas tik tas, kad numatytos klientų zonų dezinfekavimo pertraukėlės, taip pat daugiau stočių pereina prie išankstinės registarcijos ir taip bando sureguliuoti žmonių srautus, kad būtų kuo mažiau kontkaktų.

Automobilių savininkų prašoma perdavus raktelius bei reikiamus dokumentus palūkėti greta TA stoties ir nesiblaškyti aplink kontrolierių aptirkos metu (nebent dėl kokių nors svarbių priežasčių jo paprašoma elgtis kitaip).

Taip pat svarbu, kad kai kur gali būti trumpinamas TA stočių laikas, tačiau apie tai dar tik mąstoma“, – LRT.lt raštu komentavo R. Gabartas.

Skaitmeniniai leidimai užsakomi prisijungus prie „Transeksta“ interneto el. paslaugų svetainės, nurodžius transporto priemonės valstybinį numerį, registracijos liudijimo numerį, leidimo galiojimo datą, techninės apžiūros įmonę ir stotį, į kurią turi būti pristatyta transporto priemonė. Tuomet tereikia suformuotą leidimą atsispausdinti.

Leidimas galioja vienai transporto priemonei ir tik Lietuvos Respublikoje. Vienos dienos leidimas išduodamas tik Lietuvos Respublikoje registruotai transporto priemonei. Užsisakydamas leidimą transporto priemonės savininkas arba valdytojas įsipareigojimą saugiai nuvykti į techninės apžiūros įmonę privalo patvirtinti savo parašu, nurodydamas vardą, pavardę. Naudojantis šia galimybe privalu užtikrinti, kad transporto priemonė nesukeltų pavojaus eismo saugumui, žmonių sveikatai, aplinkai.