Eismas

2020.03.18 21:28

Žiniasklaida: 3 didieji automobilių gamintojai dėl koronaviruso laikinai uždaro visas savo gamyklas JAV

atnaujinta 12:35

Amerikos didžiausi automobilių gamintojai – „Ford“, „Chrystaler“ ir „General Motors“ laikinai uždarys visas gamyklas JAV dėl koronaviruso protrūkio, skelbia CNN, remdamasi šaltiniais.

„Ford“ komunikacijos generalinis prezidentas Markas Truby jau anksčiau skelbė, kad nuo ketvirtadienio gamyklose bus atšaukiamos vakarinės darbo pamainos.

Automobilių gamintojų „Didysis trejetas“ – „General Motors“ (GM), „Fiat Chrysler“ ir „Ford“ – iki mėnesio pabaigos stabdo gamybą Šiaurės Amerikoje, pranešė pačios bendrovės kartu su Jungtine autopramonės darbuotojų profesine sąjunga (UAW).

Tiesa, vos prieš kelias valandas bendrovės tvirtino, kad gamyklos veiks, tačiau veikla bus pakeista, siekiant laikytis rekomendacijų dėl atstumo tarp darbuotojų.

Šie planai žlugo Jungtinėse Valstijose šoktelėjus užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiui.

UAW atstovai pripažino, kad vis daugiau darbuotojų vengia eiti į darbą, nes bendradarbiams buvo diagnozuotas koronavirusas.

„Šis sprendimas yra išmintingas. Užsidarydami ir apgalvodami tolesnius žingsnius, mes apsaugosime UAW narius, jų šeimas ir visą bendruomenę“, – pranešime teigia UAW pirmininkas Rory Gamble'as.

„GM ir UAW visada buvo svarbiausia GM gamyklų darbuotojų sveikata ir saugumas, todėl sutarėme tvarkingai sustabdyti gamybą dėl kovos su koronavirusu, – sakė GM generalinė direktorė Mary Barra. – Ėmėmės ypatingų priemonių visame pasaulyje, kad užtikrintume saugumą savo gamyklose, o pastarojo meto įvykiai Šiaurės Amerikoje rodo, kad toks sprendimas yra geriausias.“

„Ford“ jau trečiadienį uždarė savo gamyklą Mičigane, nes vienam darbuotojui diagnozuotas COVID-19.

Tuo tarpu Japonijos automobilių gamintoja „Toyota“ nusprendė sustabdyti gamybą Šiaurės Amerikoje, tačiau kol kas tik dviem dienoms – kitos savaitės pirmadienį ir antradienį.

„Nissan“ taip pat stabdo gamybą Šiaurės Amerikoje nuo kovo 20 iki balandžio 6 d.