Eismas

2020.03.18 17:43

Kaune po dezinfekcijos nebegalėjo užvesti troleibusų

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.18 17:43

Kuriozinis nutikimas Kaune – po dezinfekcijos į gatves neišriedėjo žalieji troleibusai „Solaris“. Tokia informaciją LRT.lt patvirtino bendrovės „Kauno autobusai“ vadovas Mindaugas Grigelis.

Intensyviai priešinantis koronaviruso pandemijai, keleivių vežėjai dezinfekuoja transporto priemones, specialių nurodymų laikosi ir viešojo transporto vairuotojai – naudoja dezinfekcines servėteles ir skystį, kuriame yra mažiausiai 60 proc. alkoholio.

„Kadangi dabar įtemptas laikas, visuomeninis transportas yra dažnai dezinfekuojamas, o naujausios technologijos nenori pripažinti alkoholio darbo vietoje“, – sakė M. Grigelis.

„Solaris“ troleibusuose yra įdiegti antialkoholiniai variklio blokatoriai, vadinamieji akloblokai. Būtent dėl jų ir neužsivedė transporto priemonės. Nustatęs, kad iš vairuotojo darbo vietos sklinda alkoholio kvapas, alkoblokas blokavo variklio užvedimą ir neleido troleibusui pajudėti.

„Kauno autobusų“ vadovas LRT.lt sakė, kad reikėjo atjungti alkoblokus, kad vairuotojai galėtų toliau dirbti. Šiuo laikotarpiu vairuotojai dažnai valosi rankas dezinfekciniu skysčiu, todėl bendrovė nerizikavo ir specialistų paprašė įrenginius atjungti visam laikui.

„Alkoblokas nesuprato, ar vairuotojęs pagėręs, ar nuo dezinfekcijos alkoholio kvapas atsirado“, – šmaikštavo jis.

Bendrovės vadovas patikino, kad atjungus alkoblokus, vairuotojų blaivumas tikrinamas rankiniu būdu – iš ryto prieš darbą ir vakare. Kai tik nebereikės dezinfekcijos, tikėtina, kad vėl į pagalbą bus pasitelkti alkoblokai.

Kauno miesto savivaldybės atstovas Tomas Jarusevičius LRT.lt sakė, kad nors situacija ir skamba šmaikščiai, tačiau ji parodo, kad visos priemonės veikia – tiek viešojo transporto dezinfekavimas, tiek troleibusuose sumontuoti alkoblokai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.