Eismas

2020.03.18 15:53

Vyriausybė panaikino 142 mln. eurų Kelių priežiūros programos lėšų įšaldymą

BNS2020.03.18 15:53

Vyriausybė trečiadienį posėdyje atšildė Kelių priežiūros programai skirtus 142 mln. eurų. 

Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo šių metų sąmatos pakeitimo projektą pateiktas vadovaujantis Vyriausybės sprendimu pritarti Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planui ir leista naudoti visas programos finansavimo lėšas, nurodė Susisiekimo ministerija.

„Esmė yra leisti atšildyti 142 mln. eurų, kurie buvo paskirstyti, tačiau jų naudojimas buvo apribotas ryšium su praeitais nutarimais. Tas atšildymas, jų panaudojimui esame pasiruošę. Bus tikrai didelis postūmis ypatingai šitame laikotarpyje“, – Vyriausybės posėdyje sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Premjeras Saulius Skvernelis posėdyje patikino, kad rangovai pasirengę įsisavinti lėšas.

„Tikrai norėčiau, kad tvarkytumėtės su informacija, sklindančia iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) rangovams, kad nėra rangovai pajėgūs įsisavinti arba investuoti tas lėšas, kurios numatytos atšildant Kelių programą. Tai yra visiškai netiesa, dezinformacija, rangos įmonės yra pasiruošusios tą padaryti, tą jos deklaruoja“, – sakė S. Skvernelis.

„Sunku suprasti ministerijai pavaldžią įstaigą, kuri visais atvejais bando verkti, kada yra šaldomos lėšos – blogai, kada skiriamos lėšos – irgi yra negerai“, – pridūrė premjeras.

Susisiekimo ministerijos teigimu, lėšų atšildymas „stimuliuos ekonomiką ir leis kelių sektoriuje veikiančioms bendrovėms toliau vykdyti savo veiklas, gauti užsakymus ir išlaikyti darbuotojų darbo vietas“.

Vyriausybė sausio pabaigoje pritarė atnaujintai KPPP sąmatai. Į ją įtraukta 65,3 mln. eurų 2019 metais nepanaudotų lėšų – todėl sąmata padidėjo iki beveik 590 mln. eurų.

2020 metų Kelių programoje tuomet liko įšaldyta 142 mln. eurų lėšų. Lėšos įšaldytos Seimo sprendimu, šiuos pinigus skyrus vaiko pinigų ir kitų socialinių išmokų didinimui. Kelių direkcija anksčiau teigė, jog dėl to bus išasfaltuota apie 230 kilometrų žvyrkelių mažiau nei planuota.

Tarp tikslinių projektų yra valstybinės ir vietinės reikšmės kelių asfaltavimas, automagistralės Vilnius-Klaipėda ruožo prie Kauno „Megos“, Baltijos prospekto Klaipėdoje ir Liepkalnio sankryžos Vilniuje rekonstravimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.