Eismas

2020.03.18 13:48

Drastiškai sumažėjo autobusų keleivių, bet nevažinėjantys pinigų už nuolatinius bilietus neatgaus

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.18 13:48

Karantino metu gerokai sumažėjus keliaujančiųjų visuomeniniu transportu, dalis žmonių puolė piktintis, kad net ir nesinaudodami miesto transportu, jie už įsigytus nuolatinius bilietus pinigų neatgaus.

Nemaža dalis sostinės visuomeninio transporto keleivių savo patogumui įsigijo nuolatinius kelionių bilietus. Pavyzdžiui 30-ies dienų bilietas suaugusiajam kainuoja 29 Eur, o studentui, pritaikius nuolaidą – 5,80 Eur.

Bilietus įsigiję keleiviai nuogastauja, kad dėl karantino apribojus judėjimo laisvę, jie neatgaus pinigų už paslaugą, kuria nesinaudos karantino metu.

„Iš esmės viešojo transporto judėjimas mieste vyksta. Aktyvintų bilietų sustabdymas ar kompensavimas nėra vykdomas. Jei bilietas dar nėra aktyvintas, raginame keleivius nesirūpinti – tai padaryti jie galės patogiu metu, kai jau norės jį aktyvinti, tiesiog prilietę prie komposterio viešajame transporte, kaip ir įprastai“, – LRT.lt raštu komentavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Ji primena, kad karantino metu žmonės turėtų riboti savo keliones, vykti tik esant reikalui.

„Visiems šiuo metu rekomenduojama likti namuose, o ir viešuoju transportu judėti tuomet, kai tikrai yra būtinybė. Ypač vyresniems, rizikos grupės asmenims. Kaip rekomenduoja ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, viešuoju transportu šiuo metu raginama vykti tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė specialistė.

Karantino metu stipriai sumažėjo keliaujančiųjų visuomeniniu transportu. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė tikina, kad atsižvelgdama į sumažėjusį keleivių srautą, įmonė imsims permainų tvarkaraščiuose.

„Greituosiuose maršrutuose vidutinis srauto sumažėjo maždaug 72%, pagrindiniuose autobusų maršrutuose – 61%, troleibusų maršrutuose – 68%. Įvertiname viską – srautų pokyčius, galimybę keleiviams užimti tik sėdimas vietas, didesnę vairuotojų, kontrolės apsaugą. Dėl šios priežasties jau netrukus informuosime keleivius apie viešojo transporto tvarkaraščių pakeitimus“, – dėstė M. Bielinytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.