Naujienų srautas

Eismas2020.03.18 10:28

Vilkikų eilės Lietuvos-Lenkijos pasienyje išlieka, Tamašunienė beda pirštu į ilgas lenkų patikras

atnaujinta 20.53

Vilkikų eilės Lietuvos ir Lenkijos pasienyje trečiadienį išlieka. Kalvarijų-Budzisko pasienio punkte norintys įvažiuoti į Lenkiją suformavo 30 kilometrų vilkstinę. Trečiadienio vakarą eilė sumažėjo nežymiai. Kitame, antradienį atidarytame punkte Lazdijai-Ogrodniki susiformavusios 10 kilometrų eilės. Pasienyje su Baltarusija eilės taip pat yra ilgesnės nei įprastai.

Kaip BNS informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Rokas Pukinskas, eilė į Lietuvos pusę nusidriekusi 35 kilometrus – 5 mažiau nei dieną.

Pasak pasieniečių atstovo, naktį eilė dar turėtų patrumpėti.

„Eilės ilgis visą dieną svyruoja. Prognozuotina, kad per naktį ir paryčiais eilė sumažės, o dieną vėl galimi svyravimai“, – teigė pasieniečių atstovas.

Tuo metu eilė Lazdijų pasienio kontrolės punkte trečiadienio vakarą vis dar siekia 10 km – tiek pat buvo ir dieną.

Anot vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, Lietuvos pasieniečiai siekia dirbti kiek įmanoma operatyviai, o eilės susidaro dėl ilgų Lenkijos pareigūnų vykdomų patikros procedūrų.

„Ta eilė sutrumpėjo, kadangi atsidarė naujas postas Lazdijai-Ogrodniki. Labai gerai, kad tai pavyko įgyvendinti ir vežėjai gali judėti tuo keliu“, – žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Pasak jos, Lenkijos pasieniečiai įvažiuojantiesiems iš Lietuvos taiko keturgubą patikrą – tikrinami jų krovinių ir transporto dokumentai, vežėjai pildo anketas, taip pat matuojama jų temperatūra.

„Tai įsivaizduokite, kiek laiko užtrunka vienai transporto priemonei pritaikyti tokią procedūrą“, – tvirtino ministrė.

Pasak jos, lenkams šiuo metu talkina ir Lietuvos pasieniečiai, anketos vežėjams išdalinamos dar iki pasienio punkto. Su Lenkija taip pat deramasi dėl paprastesnių patikros procedūrų.

Anot R. Tamašunienės, didesnės nei įprasta eilės nusidriekusios ir Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Lietuva ir Lenkija uždarė valstybių sienas užsieniečiams, siekdamos sulėtinti koronaviruso plitimą, bet krovininiai automobiliai praleidžiami.

Siekiant sumažinti eiles, antradienio popietę buvo atidarytas Lazdijų pasienio kontrolės punktas ties Lenkija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi