Eismas

2020.03.17 22:54

Į Lietuvą iš Lenkijos įvažiavo paskutiniai konvojai

Lenkijos ir Lietuvos sieną vėlų antradienio vakarą kirto paskutiniai mikroautobusų konvojai, kuriais grįžta Baltijos šalių gyventojai.

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo žiniasklaidai Giedriaus Mišučio, ketvirtajame konvojuje – 19 automobilių, jais vyksta 51 žmogus.

„Lietuvos piliečių yra 28, Latvijos – aštuoni, Baltarusijos – devyni, Ukrainos – keturi, Rusijos – du“, – BNS sakė G. Mišutis.

Pasak jo, Latvijos piliečiai per Lietuvą lydimi policijos, kiti užsieniečiai turi teisę gyventi Lietuvoje.

Penktajame konvojuje – septyni automobiliai, jais vyksta 23 asmenys.

„Iš jų 15 yra Lietuvos piliečiai, kiti – Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai, turintys leidimus gyventi Lietuvoje“, – kalbėjo G. Mišutis.

Anot jo, tarp transporto priemonių daugiausiai mikroautobusai.

Pirmaisiais trimis konvojais antradienį iš Lenkijos jau grįžo beveik 300 žmonių, iš jų – apie 200 Lietuvos piliečių.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo. Situaciją paaštrino lenkų sprendimas konvojumi nepraleisti lengvųjų automobilių.

Jų keleiviams suorganizuotas grįžimas keltu ir traukiniu, bet pasiekti šiuos punktus ilgą laiką buvo sudėtinga dėl užkimštų kelių.

Vyriausybės teigimu, į keltą Zasnice užsiregistravo 90 automobilių, Vokietijos pareigūnai baigia surūšiuoti transportą pasienyje. Lengvųjų automobilių lietuviškais numeriais beveik neliko.