Naujienų srautas

Eismas2020.03.17 17:22

Užfiksavo: sostinėje įlipantiems ir išlipantiems autobusų keleiviams dezinfekuojamos rankos

Didžiausio keleivių srauto sulaukiančiose sostinės visuomeninio transporto stotelėse – įlipančių ir išlipančių keleivių dezinfekcija. Stotelėse dirbantys kontrolieriai ir Visuomenės sveikatos centro specialistės ryte ir vakare purškia keleivių rankas, stebi situaciją.

Vaizdo įrašu pasidalijusi LRT.lt skaitytoja pranešė, kad momentas užfiksuotas Savanorių pr. stotelėje. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip dezinfekciniu skysčiu apsiginklavusios sostinės Visuomenės sveikatos centro specialistės purškia vos iš autobuso išlipusių ir į autobusą lipančių keleivių rankas.

Tiesa, tokia priemonė taikoma ne primygtinai, o sutikus keleiviams.

Skaitytojo medžiaga: sostinėje dezinfekuojami ne tik autobusai, bet ir jų keleiviai

Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje įvedus karantiną, sostinės viešajame transporte sustiprinta su sveikatos apsauga, higiena susiję sprendimai. Kontrolė ir savanoriai riboja įlipančiųjų skaičių, kad keleiviai laikytųsi saugaus atstumo – karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik sėdint, todėl ir pačių keleivių prašoma pamačius užimtas sėdimas vietas į autobusą ar troleibusą nelipti, dar savaitgalį pranešė Vilniaus savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

„Autobusai ir troleibusai kursuos, išskyrus naktinius maršrutus, tačiau bene svarbiausia, kaip ir kitose viešose vietose, laikytis atstumo. Nuo pirmadienio leidžiame tik sėdimas vietas, koordinuojame srautus, pačias transporto priemones dar dažniau dezinfekuojame, vėdiname. Viešojo transporto kontrolieriai šiuo laikotarpiu daugiau dirbs stotelėse, į transporto priemonių vidų lips rečiau.

Be to, autobusai, troleibusai stotelėse prireikus stovės kiek ilgiau nei įprastai, kad net ir natūraliai sumažėjus srautams nebūtų jokios grūsties, keleiviai galėtų įlipti be skubos, ne per priekines duris. Stebėsime keleivių srautus ir pagal poreikį pritaikysime tvarkaraščius. Visus raginu likti namuose, o jei tikrai reikia juos palikti, viešajame transporte elkitės sąmoningai, trumpesnius atstumus paėjėkite, nepamirškite dviračių, kitų judėjimo alternatyvų“, – sakė įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi