Eismas

2020.03.17 13:57

Lietuvos-Lenkijos pasienyje atidarytas antras punktas

eilės pasienyje mažėja, atnaujinta 20.41
Saulius Jakučionis, LRT.lt, BNS2020.03.17 13:57

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje antradienį pavakare buvo atidarytas antras kontrolės punktas, pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Tai padaryta siekiant didinti pralaidumą ir mažinti vilkikų eiles.

Atidarius antrąjį sienos kirtimo punktą Lietuvos–Lenkijos pasienyje, situacija dėl eilių ima gerėti, antradienio vakarą pranešė Marijampolės policija.

„Šiuo metu iš esmės situacija po truputį pradeda gerėti, vilkikai nukreipiami link naujai atidaryto punkto. Tikimės, kad rytoj vilkikų eilė bus ženkliai sutrumpėjusi“, – BNS antradienio vakarą informavo Marijampolės apskrities policijos atstovas Renatas Siaurusaitis.

Eismą kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai reguliuoja policija, pareigūnai čia greičiausiai darbuosis ir naktį.

Iki šiol prekes ir produktus gabenantis krovininis transportas Lietuvos ir Lenkijos sieną galėjo kirsti tik Kalvarijos-Budzisko pasienio punkte. Čia antradienį buvo susidariusi beveik 50 kilometrų vilkikų eilė.

Mašinų eilė susidarė tiek Lietuvai, tiek Lenkijai uždarius sienas, baiminantis koronaviruso plitimo.

„Pasienio kontrolės punktas Lazdijai – Ogrodniki jau atidarytas, tad automobiliai gali būti nukreipiami į tą punktą“ – LRT.lt perduotame komentare sakė vidaus reikalų ministrė.

Atidarius punktą, į jį bus nukreipti lengvieji automobiliai, autobusai, mikroautobusai ir krovininis transportas.

Antradienį darbą atnaujino ir Šalčininkų-Beniakaini pasienio kontrolės punktas, kur taip pat tikrinami krovininiai automobiliai pasienyje tarp Lietuvos ir Baltarusijos.

Eilė siekė 50 kilometrų

Kaip BNS sakė Marijampolės apskrities policijos atstovas Renatas Siaurusaitis, pirmos valandos popiet duomenimis, sunkvežimių eilė tęsiasi 47 kilometrus. Eismą prižiūri policija, o gyventojams, vykstantiems maršrutais šalies viduje, rekomenduojama rinktis alternatyvius kelius ir nevažiuoti keliu Kaunas–Marijampolė–Suvalkai.

Pasienyje tarp Lietuvos ir Lenkijos ilgėjant eilėms, premjeras Saulius Skvernelis paprašė Varšuvos atidaryti dar vieną patikros punktą. Taip pat – įsileisti bent Lenkijoje registruotus vilkikus.

„Tarptautinė problema – 54 proc. su lenkiškais numeriais, bus tas klausimas svarstomas nuotoliniu būdu vykstančioje Europos Vadovų Taryboje, bus tas klausimas keliamas“, – antradienį sakė S. Skvernelis.

Anot jo, eilės susidaro, nes Lenkijos pasieniečiai transportą praleidžia vieninteliame Kalvarijos–Budzinsko punkte, kiekvienam įvažiuojančiam krovininio automobilio vairuotojui atlieka išsamų medicininį patikrinimą.

Popiet premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad su Lenkija sutarta dėl punkto atidarymo pasienyje.

Jis buvo atidarytas per kelias valandas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.