Eismas

2020.03.17 13:56

Užsakytas dar vienas keltas parvežti užstrigusius lietuvius iš Vokietijos, jis išvyks 23.55

Roma Pakėnienė, Ignas Jačauskas, BNS2020.03.17 13:56

Iš Vokietijos Zasnico uosto užsakytas dar vienas keltas Baltijos šalių piliečiams į Ventspilį, jo reisas numatytas vėlų trečiadienio vakarą, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Ministerija skelbia, kad kelte, kuriuo galės grįžti dėl uždarytų Lenkijos sienų Vokietijoje įstrigę Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai, yra 2500 vietų keleiviams ir 300 automobilių.

„Išvykimas numatytas kovo 18 dieną, 23:55 val. Vokietijos laiku. Bilietus galima įsigyti Tallink interneto svetainėje“, – nurodo URM.

Antradienį, 22 val. Vokietijos laiku iš Zasnico turėtų išplaukti ir pirmasis keltas su Lietuvos piliečiais, taip pat dar laukiama, kol po patikros procedūrų pajudės traukinys iš Frankfurto prie Oderio, kuriame, Susisiekimo ministerijos duomenimis, yra 35 Lietuvos piliečiai.

Susisiekimo ministro atstovė Aldona Grinienė BNS sakė, kad jei reikės, jų bus laukiama ir ilgiau.

„Keltas turėtų išplaukti 22 val. vietos laiku, ir jei bus laisvų vietų, priims visus automobilius. Jei reikės, bus laukiama vėluojančių“, – BNS sakė A. Grinienė.

Tuo metu specialus Lietuvos piliečiams skirtas traukinys iš Frankfurto prie Oderio į Lietuvą per Lenkiją išvyks anksčiausiai 14 valandą Vokietijos laiku (15 val. Lietuvos laiku). Dabar į jį užsiregistravo 53 žmonės, bet vietų yra daugiau.

Kaip anksčiau teigė ministras Jaroslavas Narkevičius, traukinys link Kauno važiuos be sustojimo.

Ministras priešpiet sakė, jog į keltą iš Zasnico uosto išvykti registravosi tik apie 30 automobilių, kai vietų yra apie 250. Keltu galės grįžti tik automobiliai su vairuotojais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.