Naujienų srautas

Eismas2020.03.17 12:55

Pavežėjai ir taksi nestabdo darbo – dezinfekciniu skysčiu rūpinasi patys vairuotojai

Rekomendacijų iš Vyriausybės sulaukę pavežėjai ir taksi neketina stabdyti darbo. Bendrovės „Bolt“ vadovo Lietuvoje Andriaus Pacevičiaus teigimu, miestų savivaldybės pavežėjų darbą mato kaip gerą alternatyvą viešajam transportui.

„Bolt“ pavėžėjimo veikla artimiausiu metu nebus stabdoma. Šiuo metu laukiame nurodymų iš Vyriausybės ir esame pasirengę imtis visų papildomų veiksmų dar didesniam saugumo užtikrinimui.

Jei turėsime pagrįstų įtarimų, jog „Bolt“ vairuotojas ar keleivis galimai kelia pavojų kitų sveikatai, imsimės visų atsargumo priemonių ir bendradarbiausime su atsakingomis institucijomis, kad ši situacija būtų, kiek įmanoma, operatyviau suvaldyta, minimizuojant galimas rizikas“, – LRT.lt raštu komentavo bendrovės vadovas.

Dezinfekciniu skysčiu apsirūpina patys vairuotojai

Jis tikina, kad ne tik įmonė, bet ir patys vairuotojai griebiasi prevencinių priemonių. Pavežėjais dirbantys vairuotojai patys apsirūpina dezinfekciniu skysčiu, laikosi higienos reikalavimų. Tačiau „Bolt“ vadovas sako, kad bendrovė papildomai aprūpins vairuotojus reikiamomis priemonėmis.

„Sekame situaciją ir laukiame atnaujinimų, be to tam tikrų veiksmų jau buvo imtasi ir anksčiau – vairuotojams nuolat komunikuojama apie rekomenduojamas apsisaugojimo priemones, visa informacija yra teikiama nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio biuro darbuotojų ir vairuotojų kontakto, rūpinamės papildomu dezinfekcinio skysčio kiekiu ir pasirinksime geriausią būdą juo aprūpinti vairuotojus. Dalis vairuotojų, atsakingai vertindami situaciją, dezinfekciniu skysčiu jau pasirūpino patys“, – komentavo A. Pacevičius.

Taksi bendrovė „eTransport“ taip pat neketina stabdyti darbo, tačiau jau laikosi Vyriausybės pateiktų rekomendacijų.

„Mes sutinkame su premjero rekomendacijomis ir vairuotojams prieinamais būdais visus dirbančius instruktavome dėl darbo karantino metu: skatiname nepriimti keleivių ant priekinės sėdynės, kuo dažniau vėdinti automobilį pradarius langus ir taip pat įvardinome, kad dezinfekcinės priemonės automobiliuose ir jų naudojimas yra privalomas“, – LRT.lt raštu atsakymą pateikė taksi bendrovės atstovai.

Ligos atveju mokėtų pašalpas

Tiek pavežėjimo paslaugas teikiančios „Bolt“, tiek tiek taksi bendrovės „eTransport“, didžioji dalis vairuotojų dirba pagal individualią sutartį, todėl bendrovės pačios vairuotojų priversti nedirbti esą negali, tačiau ir neverčia dirbti. Bendrovių teigimu, patys vairuotojai turi nuspręsti. Dėl to, kad dirba pagal individualią sutartį, vairuotojai negali išeiti apmokamų atostogų.

„Bolt“ vairuotojai yra nepriklausomi paslaugų tiekėjai, naudojantys mūsų platformą, ir gali bet kada priimti sprendimą norimą laikotarpį nevykdyti veiklos. Mes negalime riboti jų darbo ar atostogų, tačiau dedame visas pastangas, kad vairuotojai būtų maksimaliai informuoti ir elgtųsi atsakingai. Vis dėl to, galutinį sprendimą dėl veiklos vykdymo priima jie patys“, – teigė „Bolt“ vadovas.

Panašios nuomonės yra ir „eTransport“.

„Mes taksi veiklos nestabdome, bet tuo pačiu ir neverčiame vairuotojų dirbti. Jie sprendžia kiekvienas asmeniškai kaip elgtis. Mes suteikėme visą reikiamą informaciją apie prevenciją. Pagal individualios veiklos pažymas dirbantys asmenys apmokamų atostogų tiesiog neturi – mūsų valstybė tokių galimybių nesuteikia. Tiesa, ligos atveju yra mokamos ligos pašalpos“, – rašoma „eTransport“ komentare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi